• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МОЗ анонсували "вакцинаційну амністію" для тих, хто купив підроблений COVID-сертифікат

Для тих українців, хто купив підроблений сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, але хоче зробити щеплення від COVID-19, передбачено "вакцинаційну амністію"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі 1+1 розповіла заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич, повідомляє "ДС".

За її словами, українці, які купили підроблені документи про щеплення проти COVID-19, можуть звернутися до сімейного лікаря. Він анулює сертифікат, а після цього дасть направлення на реальне щеплення.

"Лікар інформує поліцію про те, що виявлено підроблений документ. Людина має всіляко сприяти слідчим діям, щоб виявити шахраїв, які продають документи", — розповіла представник МОЗ.

Карчевич наголосила, що проблема підробки документів про вакцинацію характерна не лише для України, а й Європи. Тим часом в Україні минулого року моніторингове агентство виявило 210 тисяч повідомлень у Мережі про так звані послуги з отримання документів про COVID-вакцинацію або ПЛР-тестування.

"Наразі правоохоронними органами відкрито 2 300 кримінальних проваджень. У половині вже вручено підозри", — повідомила заступник міністра охорони здоров'я.

Представниця МОЗ також повідомила, що українці вже почали щеплюватись третьою бустерною дозою, дозволеною нині в країні всім охочим українці віком від 18 років. Уряд дав "зелене світло" для ревакцинації людей похилого віку. Пацієнтам з імунними захворюваннями дозволили щепитися втретє ще в грудні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua