• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Українська асоціація футболу може надати гаслу "Героям слава!" офіційний статус

Президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко ініціював екстренне онлайн-засідання виконкому УАФ

Футболка збірної України
Футболка збірної України / UAF.UA
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

«Футбольні символи України, давно визнані усіма нашими вболівальникам і футбольною спільнотою загалом, мають бути захищені і увічнені в футбольній традиції нашої держави. Тому виступив з ініціативою оперативно скликати онлайн засідання виконкому УАФ. Ми займаємо чітку позицію, яка уособлює глибоку синергію Української асоціації футболу, мільйонів наших вболівальників і футболістів збірної. Така позиція стане відповіддю на численні коментарі, дзвінки і голоси підтримки на адресу УАФ і команди Андрія Шевченка, які ми отримуємо після презентації нової форми збірної з картою України та гаслами «Слава Україні!», «Героям слава!» — написав Павелко.

Глава УАФ додав, що у п’ятницю, 11 червня, на розгляд і голосування членів виконкому УАФ він запропонував винести кілька питань: про затвердження статусу офіційних футбольних символів України — гасел «Слава Україні» і «Героям слава»; про затвердження малого і великого герба національних збірних України (із зображенням карти України в її неподільних кордонах, які визнані ООН, з Кримом і тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей).

«Дякую усім нашим вболівальникам за шалену підтримку УАФ і нового дизайну форми національної збірної. Дякую вам за небайдужість, за ваші відверті публічні позиції і таку щиру реакцію на сьогоднішні події», — написав Павелко.

Він зауважив, що «намагаючись прибрати з футболок наших гравців два надрукованих всередині слова, наші «друзі» сприяли тому, що сьогодні усі міжнародні ЗМІ і соціальні мережі рясніють написами: Glory to Ukraine! Glory to the heroes!».

Павелко переконаний, що важелі впливу тих, кому не подобаються цілісність і патріотичність спортивної української нації, дали фатальну тріщину і довели їх неефективність.

«І за будь-яких обставин гасла «Слава Україні» і «Героям слава» не можуть нікуди зникнути, бо немає такої сили, яка здатна викорінити ці слова зі свідомості українців чи затьмарити їх неймовірну енергетику. Це побачив і відчув увесь світ», — додав президент УАФ.

Павелко, крім того, зауважив, що 11 червня о 10:30 продовжаться перемовини з УЄФА.

Як писала "ДС", 10 червня стало відомо, що УЄФА зобовʼязав Національну збірну України з футболу прибрати з форми слова "Героям слава!". Українська асоціація футболу (УАФ) почала з УЄФА консультації з цього приводу. МЗС України пообіцяло допомогти відстояти гасло "Героям слава!" на футболках гравців збірної України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua