• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Українські вчені вперше в світі навчилися прогнозувати тяжкість перебігу COVID-19 за аналізом крові

Вчені з України першими на планеті довели зв'язок між рівнем позаклітинної ДНК в крові і важкістю перебігу хвороби після зараження коронавірусом, завдяки чому можна буде спрогнозувати подальші ускладнення

ілюстративне фото
ілюстративне фото / Bing Guan/Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НАН.

За його словами, на сьогодні лікарі не можуть прогнозувати, як COVID-19 буде розвиватися у конкретного пацієнта. Зокрема, незрозуміло, чому один пацієнт одужує за 7-10 днів, а інший — може потрапити в залежність від кисню

"Тому всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій. Мені приємно повідомити: ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вище він, то гірше прогноз), і довели це, до речі, першими в світі", — зазначив Досенко.

Він зазначив, що при госпіталізації у пацієнтів, який були в різному стані, брали кров для визначення рівня позаклітинної ДНК. І днями вже отримали остаточні результати.

"... все, що потрібно людям, щоб буквально в перший день хвороби передбачити, наскільки важким буде її перебіг і, відповідно, які препарати слід приймати, — здати кров на визначення рівня позаклітинної ДНК", — додав Досенко.

Нагадаємо, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, вакцина проти коронавірусної інфекції українського виробництва може вийти на ринок протягом 9-10 місяців, проте на ньому існує жорстка конкуренція.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua