• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В Європі опублікували нові протоколи реабілітації після інсульту

Протокол 2021 року розширює терапевтичні можливості для пацієнтів, які пережили інсульт. Україні потрібно активніше втілювати європейські та світові стандарти, бо це рятуватиме додаткові життя

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє УНІАН, цереброваскулярні захворювання посідають друге місце в світі серед усіх причин смерті та інвалідності. В Україні — це  близько 14% усіх померлих. Щорічно ВООЗ реєструє близько 6,5 млн. летальних випадків, і за цим показником інсульт поступається лише ішемічній хворобі серця.

Європейська академія неврології та Європейська федерація нейрореабілітаційних товариств оприлюднила Пан'європейські рекомендації-2021 з фармакологічної підтримки моторної реабілітації після гострого ішемічного інсульту. Згідно протоколу, найновішими дослідженнями 2021 року у цій сфері є ефективне клінічне застосування для ранньої нейрореабілітації після гострого ішемічного інсульту препаратів Церебролізин та Циталопрам. Обидва препарати є доступними в Україні. Церебролізин, також включений в німецькі та канадські рекомендації по реабілітації після інсульту.

"При формуванні нових українських стандартів лікування інсультів, лікарям потрібно врахувати європейські та світові стандарти. Це пришвидшить процес відновлення після інсульту та покращить життя пацієнтів та членів їхніх родин", — коментує оприлюднені протоколи доцент кафедри фізичної, реабілітаційної  та спортивної медицини Національного університету охорони здоровʼя України ім. П.Л. Шупика, лікар-невролог, Володимир Голик. 

За даними офіційної статистики МОЗ, щороку в Україні відбувається близько 130 тисяч випадків інсульту, і до 40% пацієнтів помирають протягом першого місяця від початку захворювання. Близько 35% пацієнтів – люди працездатного віку.

Сукупні втрати економіки України від наслідків інсульту сягають до 100 млрд. гривень на рік. За розрахунок беруть недоотриманий прибуток підприємств через втрату фахівців, вилучення з ринку праці рідних хворих, які цілодобово доглядають за пацієнтом, недоотримані податки, прямі фінансові витрати бюджетів різних рівнів на лікування і реабілітацію пацієнтів.

Україна першою в Європі прийняла на державному рівні Декларацію про реалізацію європейського плану дій по боротьбі з наслідками інсульту. Її мета – зменшити до 2030 року кількість інсультів на 10% в порівнянні з 2019 роком і забезпечити лікування 90% пацієнтів в спеціалізованих відділеннях. Держава гарантує фінансування допомоги хворим інсультом в лікарнях — відповідно до Закону "Про реабілітацію в сфері охорони здоровʼя", який вступив в силу з 01.07.2021 року, надання якісної реабілітаційної допомоги вводиться безпосередньо в установах охорони здоровʼя з самого початку захворювання або травми, тобто з перших днів після інсульту.

Європейська академія неврології (European Academy of Neurology) — це некомерційна організація, яка об'єднує та підтримує 45 000 європейських неврологів. Членом Європейської академії неврології Українська Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів.

Європейська федерація нейрореабілітаційних товариств (European Federation of Neurorehabilitation Societies) — займається дослідженнями, освітою, інтелектуальним та науковим обміном, адвокацією та благодійною діяльністю в галузі нейрореабілітаційної медицини та суміжних професійних галузей. Членом Європейської Асоціації нейрореабілітаційних товариств є Всеукраїнське товариство нейрореабілітації.

Протокол 2021 року розширює терапевтичні можливості для пацієнтів, які пережили інсульт. Україні потрібно активніше втілювати європейські та світові стандарти, бо це рятуватиме додаткові життя.

    Реклама на dsnews.ua