• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Фонді соцстрахування розповіли, як оплачуватимуть е-лікарняні

За е-лікарняними роботодавці здійснюватимуть оплату перших пʼяти днів лікування хвороб або травм співробітників. З шостого дня виплати здійснюватиме Фонд соціального страхування

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Telegram-каналі Фонду соціального страхування, передає "ДС".

Згідно з повідомленням, в Україні з 1 червня розпочався перехід закладів охорони здоровʼя на електронні лікарняні замість паперових. Наразі тестування системи почали двісті лікарень по всій Україні, а з 1 вересня нова система запрацює у повному обсязі.

У Фонді зазначили, що за е-лікарняними роботодавці здійснюватимуть оплату перших пʼяти днів лікування хвороб або травм співробітників. З шостого дня виплати здійснюватиме Фонд соціального страхування.

"Як і у випадку з паперовим лікарняним листком, розмір допомоги з тимчасової втрати непрацездатності складе від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи залежно від тривалості стажу", — зазначили у ФССУ.

При цьому застрахована особа не повинна буде передавати такий лікарняний роботодавцю для отримання допомоги від Фонду соцстрахування. Після оформлення електронного медичного висновку, яке відбувається автоматично після відкриття лікарняного, працівник має повідомити свого роботодавця будь-яким зручним способом.

Зазначається, що з цього моменту і пацієнт, і роботодавець матимуть інформацію щодо відкритого е-лікарняного в особистих кабінетах на сайті Пенсійного фонду.

Як повідомляла "ДС", в Україні середній розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності від Фонду соціального страхування виріс на 15,9% — до 365,26 грн в розрахунку на день.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua