• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У МОЗ пояснили, чому вакцинують українців незареєстрованою Moderna

У Міністерстві охорони здоров'я відреагували на заяву глави Національної медичної палати про те, що американська вакцина Moderna не зареєстрована в Україні

Вакцина Moderna
Вакцина Moderna / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров'я на запит УНІАН, передає "ДС".

У відомстві уточнили, що виробник вакцини для реєстрації препарату повинен звернутися до державного регулятора з відповідною заявою про державну реєстрацію.

"Така норма діє не тільки в Україні, але і в країнах ЄС, США і під час перекваліфікації препарату Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Міністерство веде переговори з виробником, щоб ця вакцина була зареєстрована в Україні. З огляду на те, що вакцина була дозволена до екстреного застосування регуляторами ВООЗ, США і Європи, міністерством було прийнято рішення, в разі отримання цього препарату, як гуманітарної допомоги, дозволити вакцинацію ним проти COVID-19 в Україні. Згідно з чинним законодавством, ми маємо право використовувати незареєстровані в Україні ліки в разі надзвичайної ситуації", — йдеться у відповіді МОЗ.

При цьому там додали, що в Україні створена і функціонує потужна система фармаконагляду, гармонізована з міжнародними стандартами здійснення фармаконагляду.

Також у відомстві підкреслили, що за кожним, хто отримав першу дозу вакцини від Moderna, зарезервована друга доза препарату з цієї ж партії.

Нагадаємо, 9 серпня глава Національної медичної палати заявив, що вакцина Moderna не зареєстрована в Україні — препарат навіть не подавали на реєстрацію в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua