• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

В Одесі затримали відомого бізнесмена Кауфмана

В Одесі затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів, серед яких був відомий бізнесмен Борис Кауфман

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Національного антикорупційного бюро, повідомляє "ДС".

"5 грудня 2022 року НАБУ та САП затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Попередня правова кваліфікація — ч.1 ст.255, ч.3 ст.369 КК України. Наразі йдеться про двох організаторів та їхню довірену особу. Однак слідство встановлює й інших учасників", — йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, яка спеціалізувалась на корупційних схемах незаконного відчуження майна з комунальної власності Одеси, у місті з'явилася нова. Ця злочинна організація "взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом". Для реалізації схем зловмисники налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази.

За даними журналіста Олега Новікова, один із затриманих – відомий бізнесмен, бенефіціар групи Vertex United та мажоритарний власник тютюнового гіганта TEDIS Ukraine Борис Кауфман.

Як повідомляла "ДС", 1 грудня Національне агентство боротьби з злочинністю Великобританії (NCA) затримало російського мільярдера Михайла Фрідмана за підозрою у відмиванні грошей, пізніше його було звільнено під заставу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua