• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

В Одесі стартувала програма працевлаштування вимушених переселенців

У одеському Гончаренко центрі стартувала програма працевлаштування для вимушених переселенців. Волонтери виступили медіаторами поміж місцевими роботодавцями та біженцями, з окупованих територій. Ця ініціатива буде втілена і в інших містах, де працює мережа

Робота Гончаренко центру
Робота Гончаренко центру
Реклама на dsnews.ua

Волонтери Гончаренко центру в Одесі зайнялись працевлаштуванням вимушених переселенців, передає "ДС".

Програму запущено минулого тижня. Її метою є адаптація людей, які були змушені залишити свої домівки через війну. Для цього волонтери створюють базу даних підприємців, які готові надати роботу переселенцям, формують списки вакансій. Водночас допомагають переселенцям створити резюме і пройти співбесіду. 

Як розповіла директорка одеського Гончаренко центру Сабіна Нікітенко, головне завдання волонтерів – це налагодження комунікації поміж підприємцями та переселенцями. "Багато представників бізнесу не можуть зараз знайти співробітників, а багато біженців, професійних і кваліфікованих – наразі розгублені, в шоці після того, що їм довелось пережити. Їм важко в чужому місті. Особливо важко влаштуватись на роботу без рекомендації та підтримки. Тому ми допомагаємо роботодавцям і тими переселенцями, які шукають роботу – знайти один одного і налагодити зв’язок", – зазначила волонтерка. 

Часто роботодавці ставляться з упередженням до біженців. "Я шукав роботу вже місяць – і ось завдяки цій програмі знайшов, сьогодні заступаю до роботи у таксі. Підприємці не хочуть зараз брати переселенців на роботу без рекомендації. Але як у Маріуполі зараз її взяти?", — поділився 47-річний Михайло, вимушений переселенець із Маріуполя. 

Незабаром планується поширити програму працевлаштування переселенців і запустити її також в інших містах, де працюють Гончаренко центри. "Маємо підтримувати економіку, щоб Україна могла себе захистити, а люди забезпечити себе та близьких. Всі маємо працювати на перемогу, кожен на своєму місці. Тому ми реалізуємо програму з працевлаштування переселенців в Одесі та плануємо втілювати її також в інших містах. Це дуже актуальний зараз напрямок. За півтора тижня наші одеські волонтери вже створили базу даних з 24 підприємств та оформили понад 120 резюме переселенців. І головне, що 16 з них вже отримали роботу і проходять стажування!" – розповів засновник волонтерської мережі Гончаренко центр, нардеп Олексій Гончаренко. 

Гончаренко центри є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі займаються забезпеченням військових та вимушених переселенців, допомогою жителям гарячих точок. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти різним верствам населення: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

    Реклама на dsnews.ua