• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

В Офісі президента шукають заміну Вітренку через припис НАЗК, - волонтер

На Банковій обговорюють кандидатури для заміни голови «Нафтогазу» через припис НАЗК щодо призначення Юрія Вітренка з порушенням закону

Реклама на dsnews.ua

Про це написав волонтер, керівник благодійної організації «Фонд «Мир і Ко» Мирослав Гай на своїй сторінці в Facebook.

"В політичних кулуарах вже шириться інформація, що в Офісі президента вже розпочали обговорення кандидатів на заміну Вітренко. В переліку фаворитів називають екс-депутатку Ольгу Белькову, колишнього голову «Укренерго» Всеволода Ковальчука, керівника Держгеонадр Романа Опімаха та кількох вихідців з самого "Нафтогазу" — Сергія Перелому і Олега Прохоренка", — написав Гай.

Він зазначив, що НАЗК винесло припис Кабінету Міністрів України щодо ліквідації порушень статті 26 Закону України «Про запобігання корупції» під час призначення голови правління НАК «Нафтогаз України». Суть припису полягає в тому, що Вітренко був призначений із порушенням закону.

На його думку, влада має виконати припис Національного агентства з питань запобігання корупції, інакше ризикує отримати вкрай негативну реакцію Заходу, який дуже чутливо ставиться до будь-якого наступу на антикорупційні органи.

"Рекомендую команді недореформаторів, припинити порушувати закон і не руйнувати антикорупційну реформу та структуру", — написав Гай.

Нагадаємо, раніше голова НАЗК Олександр Новіков направив уряду припис щодо необхідності скасувати розпорядження Кабінету міністрів про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" та контракту з ним, як незаконних. В приписі НАЗК вказує, що законодавство передбачає заборону для публічної особи після звільнення протягом року бути призначеним керівником організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу.

За результатами моніторингу НАЗК встановило порушення цієї норми. Зокрема, зазначається, що під час виконання повноважень заступника Міністра (в. о. Міністра енергетики) в період із 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України".

    Реклама на dsnews.ua