• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У трьох музеях Львова запустили україномовні аудіогіди

У музеях Львова запрацювали три україномовні аудіогіди

Олена Зеленська
Олена Зеленська
Реклама на dsnews.ua

Аудіогіди запустили у національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (палац Лозинського), Історичному комплексі Національного музею ім. Андрея Шептицького та музеї Івана Георгія Пінзеля, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента України.

Як зазначається, у серпні року було підписано меморандум про початок роботи над 30-ма аудіогідами з нагоди 30-річчя незалежності України. Проєкт охоплює локації з усієї країни.

До створення аудіогідів для Львова приєдналися також українські зірки. Так, аудіогід для палацу Лозинського озвучила співачка Христина Соловій. А в музеї імені Андрея Шептицького та музеї Пінзеля звучатиме голос народного артиста України Остапа Ступки. Над сценаріями аудіогідів працювали уродженці Львова.

Довідка:

Ідея заснування галереї мистецтв, що нині носить ім'я вченого й колекціонера Бориса Возницького, сягає кінця XIX сторіччя. У 1903-1906 роках були придбані перші картини, що увійшли до колекції. Галерея розташовується в палаці Лозинського. У 23 його залах представлене європейське мистецтво ХІХ-кінця ХХ ст., зокрема твори Жана-Батиста Вікара, Яна Матейка, Генріха Семирадського, Яцека Мальчевського, Михайла Бойчука. Одним із найцінніших експонатів є портрет Йоахима Мюрата авторства Жана-Батиста Вікара.

Музей Пінзеля у Львові працює з 1996 року у приміщенні колишнього костелу кларисок. Тут експонують 29 робіт Івана Георгія Пінзеля – майстра барокової скульптури. Серед відомих творів – статуя святого Юрія Змієборця, розміщена на фасаді собору Святого Юра у Львові, скульптури "Самсон, що роздирає пащу лева" та "Ангели", які свого часу виставляли в Луврі в Парижі.

Національний музей імені Андрея Шептицького виник у 1905 році як Церковний музей. У 1911 році, з розширенням колекції, його перейменували на національний. Експозиція презентує розвиток українського національного стилю – неовізантизму. Одним із найяскравіших його прикладів є іконостас 1920-х років роботи Петра Холодного. В експозиції також представлені твори грона бойчукістів: живописні роботи Миколи Рокицького й Охріма Кравченка, графіка Оксани Павленко, Євгена Сагайдачного та Григорія Довженка.

Як писала "ДС", у лондонському Тауері запустили аудіогід українською мовою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua