• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Вʼятрович нагадав українцям про "імперців" Гагаріна, Висоцького і Цоя

Народний депутат фракції "Європейська солідарність", колишній директор Українського інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович назвав радянських культурних діячів Володимира Висоцького і Віктора Цоя складовими "імперської цибулини"

Реклама на dsnews.ua

Пост під назвою "Імперська цибулина" нардеп опублікував сьогодні, 14 квітня, у себе в Facebook, інформує "ДС".

"Знімати російські імперські нашарування із суспільної свідомості в Україні — це як чистити цибулю. Спочатку жорстке лушпиння, якого готова позбутись більшість. А далі м‘якші шари. Вони привабливіші, соковиті, викликають більше сліз і бажання сказати "досить", — написав Вʼятрович.

Далі він описав шлях українців "до серцевини". "Сталін (його притомні вже не захищають), Ленін (тут вже є ті, хто певен: він "задумав добре", Сталін все "зіпсував"), День перемоги (ще більше тих, для кого це святе — "ми" ж таке зло перемогли), Булгаков/Цой/Висоцький (ой, це ж світова культура, наша молодість і навіть трохи протест проти совка), Гагарін (а це вже зовсім не годиться рухати, бо, бач, досягнення усього людства). Насправді це все лише різні рівні тієї самої імперської "цибулини". Крізь сльози чистимо, щоб зрозуміти: вона нам зовсім не потрібна", — поділився своїми роздумами колишній керівник Інституту нацпамʼяті.

Зауважимо, що Вʼятрович вже не вперше апелює до Висоцького, Цоя і Булгакова. Так, на початку 2018 року він назвав цих діячів "щупальцями Кремля". Разом з тим він висловився проти заборони в Україні їхньої творчості.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua