• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Вакцинація в Україні: минулого тижня зробили рекордно малу кількість щеплень

За минулий тиждень в Україні зареєстрували рекордно малу кількість щеплень — за 7 днів було вакциновано лише 784 тисячі українців

Реклама на dsnews.ua

Про це голова комітету Верховної Ради України зі здоров'я нації Михайло Радуцький написав у Facebook, передає "ДС".

Зокрема, вчора, 19 грудня, вакцину отримали 36 тисяч людей. Але для порівняння в листопаді вдалося вийти на 1,6 млн щеплень на тиждень і понад 300 тисяч на добу.

"Є кілька об'єктивних факторів, чому українці стали менше щепитися від COVID-19. Частина людей, швидше за все, вирішили перенести вакцинацію на період після свят. Міф про те, що після вакцинації кілька днів або навіть тижнів "доведеться хворіти", на подив дуже стійкий. Хоча абсолютна більшість людей, не тільки молодих, а й похилого віку, практично не мають помітних побічних ефектів після щеплення", — зазначив Радуцький.

В Україні поки що вакциновано менше ніж 50% дорослого населення. Особливо низькі показники у групі ризику 60+: серед людей похилого віку вакциновано однією дозою всього 37%, двома — 33%.

При цьому у всьому світі зростають темпи вакцинації — це пов'язано з поширенням нового штаму "Омікрон".

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 19 грудня в Україні виявили 3 602 нові випадки COVID-19. Це на 3 901 випадок менше, ніж напередодні. Померло 176 людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua