• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Василь Філіпчук: Наш глядач - той, хто дивиться на розвиток країни з оптимізмом

Інтерв’ю із засновником нового українського інформаційно-аналітичного телеканалу "Апостроф TV"

Реклама на dsnews.ua

- Василю Олександровичу, "Апостроф TV" працює вже другий місяць. Розкажіть, якою, на вашу думку, має стати цільова аудиторія телеканалу.

- Наш канал не створювався з нуля, ще до того, як він був задуманий, у нас уже працював інтернет-сайт "Апостроф", і працював досить непогано. Тому, загалом, ми виходили з цільової аудиторії сайту.

На сьогодні це, умовно кажучи, вікова група 30-55 років, переважно (трохи більше 60%) — чоловіки. Якщо дивитися на географію, як ми її бачимо, то це Київ, центр країни плюс південно-східні регіони — Харків, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Херсон, Одеса. І, звичайно, Донецьк, Луганськ та відповідні області. "Апостроф" досить активно читали і читають на неконтрольованих територіях, так званих ЛНР/ДНР, читають в Криму. І навіть був період, коли у нас до 10% читачів (зараз дещо менше) було з Росії. Я вважаю це дуже важливим, адже це дозволяє донести до цих читачів незаангажовану і проукраїнську інформацію.

Відкриваючи телеканал, в наших планах було зберегти цю аудиторію і розширити її. Адже останні світові тенденції показують, що люди все більше приділяють увагу відеоконтенту. При цьому відбувається перетік з електронного текстового в електронний візуальний формат. Відтак дуже сподіваємося, що за рахунок нового каналу донесення інформації — телевізійного — нам вдасться завоювати нову аудиторію.

- "Апостроф TV" — це суто інформаційний канал?

- Швидше інформаційно-аналітичний, орієнтований на політично-активну частину суспільства. Але при цьому ми не збираємося робити його надмірно "важким" для глядача — в основу "Апострофа TV" покладена концепція інфотейменту, тобто інформація подаватиметься у легкій для сприйняття, подекуди навіть розважальній формі. Ми не хочемо, щоб наші новини провокували на конфлікт, тобто кричати "а-аа, зрада" чи "а-аа, перемога". Ми прагнутимемо подавати інформацію в оптимістичній формі.

Реклама на dsnews.ua

В ідеалі, якщо повернутися до того, хто є нашим телеглядачем, то це глядач, який дивиться у майбутнє з посмішкою, з певною іронією, оптимізмом і бачить у телеканалі партнера в цьому оптимістичному погляді на життя.

Водночас це має бути україноцентричний телеканал. Не проросійський, не русофобський. Збалансований проукраїнський канал, який пропонує глядачам нове бачення країни, в якій хочеться жити.

- Сучасне телебачення це, як відомо, не лише ефірний сигнал. Де сьогодні можна побачити "Апостроф TV"?

- Справді, якщо дивитися на канали, через які глядач отримує телевізійний контент, то в останні роки їх значно побільшало. Щодо безпосередньо українського телевізійного ринку, то його умовно можна поділити на чотири сегменти — супутник, кабельне, ефірне телебачення та інтернет. Їх співвідношення у відсотках приблизно відображає формула 30х30х30х10.

По першій позиції, супутнику, ми маємо ліцензію, уклали договір з Astra і сьогодні можемо передавати через сателіти картинку практично на всю Східну і Центральну Європу. З низкою кабельних провайдерів, таких як "Воля", Lanet, Triolan, котрі показали свою повну відкритість і прагнення дотримуватися законодавства, ми також вже уклали угоди. З деякими іншими це виявилося зробити проблематично, через лобі олігархічних каналів, які забили у них більшість програмних слотів. Тому з менших мовників, таких як "Апостроф TV", такі провайдери вимагають гроші за трансляцію. Це нас абсолютно не влаштовує і суперечить закону, адже, згідно з законодавством, це провайдер має платити мовнику.

Що стосується ефірного мовлення, яке, як відомо, наразі в Україні організоване через Т2, то тут ми плануємо отримати окремі регіональні ліцензії.

І нарешті, інтернет. Цей сегмент сьогодні стрімко росте, і ми, звичайно, приділяємо йому особливу увагу. Тут, окрім прямих трансляцій через YouTube та Facebook, ми також домовилися щодо трансляції через провайдерів інтернет-телебачення, яке можна дивитися за допомогою Смарт-ТБ. Окрім того, ми плануємо серйозну інтеграцію нашого телевізійного контенту з контентом сайту "Апостроф". У планах - щоб кожен сюжет "Апострофа TV" можна було переглянути на сайті, прослухати або ознайомитися з ним у текстовому вигляді.

- Розкажіть про колектив "Апострофа TV" — тих, хто створював канал і хто зараз на ньому працює.

- Передовсім, хочу згадати генерального директора "Апострофа TV" Євгенію Малиновську. Це професіонал найвищого гатунку і водночас людина, у якої постійно горять очі новими ідеями і проектами. Телеканал став для неї одним із таких проектів, і можна сказати, що багато в чому вона дійсно витягла його на собі.

Так само, як генеральний продюсер телеканалу Ірина Король. Вона відповідає за виробничий процес телеканалу, і саме її харизма, її енергія дозволили побудувати роботу каналу таким чином, що його сьогодні можна ставити за приклад іншим.

Хотів відзначити і шеф-редактора телеканалу Ірину Ільченко, також неймовірного професіонала, яка має своє бачення і стратегію розвитку каналу, вміє донести його до колективу і мотивувати його на роботу. Керівника авторських проектів Олександра Войта, випускового редактора токінгів Ігоря Кримова, випускових новин Анну Онищук і Ірину Вихованець.

Варто згадати і технічних фахівців каналу — Ярослава Радіонова та Віталія Виноградова, які знають на каналі кожен гвинтик і завдяки яким ми маємо чудову студію і працюючу техніку.

Серед ведучих особливо хотів би відзначити Роксану Руно, яка своїм шармом та іронією вже змогла привабити до нас сотні й тисячі глядачів. Не відстають від неї і ведучі токінгів Юрій Кулініч, Костянтин Лінчевський і Денис Похила та ведучі новин Аліна Блохіна, Леся Вакулюк і Катерина Вишневська.

Окремо хотів би згадати співробітників Міжнародного центру перспективних досліджень, які у важкий період запуску телеканалу взяли на себе ведення підсумкових вечірніх праймів — це Ігор Петренко і Максим Степаненко.

- Яким ви бачите рекламний потенціал "Апострофа TV" та його подальший комерційний розвиток?

- Я переконаний, що рекламний потенціал у нас неймовірний. Український рекламний ринок сьогодні недооцінюють через низки причин, і я особисто дуже оптимістично дивлюся на те, як ми можемо зараз заповнити вакуум і дефіцит співпраці українських ЗМІ з вітчизняними рекламодавцями і загалом бізнесом. Ми виходимо з того, що, крім звичайних рекламних роликів тих чи інших продуктів, прямої реклами, для нашого рекламодавця дуже цікавими є тематичні проекти. Наприклад, репортаж, де розповідається про те чи інше виробництво. Або програма, де розповідається про ту чи іншу компанію живою мовою, зі згадуванням якихось цікавих чи унікальних фактів, аби викликати інтерес глядача і його довіру до такої компанії.

Безперечно, і я не буду цього приховувати, ми розраховуємо і на те, що частина наших спецпроектів фінансуватиметься за рахунок грантів з боку великих фондів. У нас зараз є контакти з кількома подібними донорами і міжнародними організаціями щодо співпраці, і я думаю, що ми будемо її успішно розвивати.

- Щоб ви хотіли побажати глядачам телеканалу "Апостроф TV"?

- Оптимізму. Того оптимізму, яким ми самі наповнюємо наш телеканал. Оптимізму щодо того, що наша країна все-таки може стати кращою, якщо ми не будемо сидіти склавши руки, а створюватимемо щось нове. Так, наприклад, як ми змогли створили наш канал, навіть попри коронавірус та інші труднощі.

    Реклама на dsnews.ua