• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Ветеранів могли обдурити. Активісти стверджують, що будівництво реабілітаційного центру на Вирлиці офіційно не підтверджене

Плани будівництва реабілітаційного центру для ветеранів російсько-української війни на озері Вирлиця в Дарницькому районі Києва офіційно не підтверджені

Акція на захист озера Вирлиця
Акція на захист озера Вирлиця
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробила представник ініціативної групи мешканців Дарницького району із захисту озера Вирлиця Анастасія Гмирянська, коментуючи акцію учасників АТО біля будівлі Київради 8 липня.

"Інформація про будівництво реабілітаційного центру для ветеранів на Вирлиці офіційно не підтверджена. Про це немає нічого в офіційній проектній документації, наданій ТОВ "Мрія-Інвест", а також в будь-якому з варіантів проектів, представлених на даний момент, в тому числі і 6 липня. Якщо під реабілітаційним центром мається на увазі усна побіжна згадка представника забудовника про "кабінети реабілітації", то, як то кажуть, тут коментарі зайві", — заявила Гмирянська.

"На яких умовах проходили переговори між ветеранами і забудовником, хто саме представляв інтереси сторін і на яких підставах — невідомо. Крім того, абсолютно незрозуміло, чому місцем для такого закладу вибрали територію поруч з сміттєспалювальним заводом "Енергія" та Бортницькою станцією аерації. Все це нагадує сценарій, розіграний забудовником, щоб створити штучний конфлікт між суспільством і ветеранами", — додала активістка.

Також Гмирянська спростувала заяви представників акції під Київрадою про те, що вона та її прихильники привезли на слухання в Дарницьку РДА "загін неадекватних бабусь".

"Все вказує на те, що повинна була відбутися імітація громадських слухань. Власне, саме так і називає автор подію, яка відбулась 6 липня в стінах РДА, насправді ж там була лише презентація проекту, за яким компанії ще належить отримати і затвердити всі необхідні дозволи. Про цей захід не було офіційних повідомлень, проте для чогось проводили реєстрацію учасників. З огляду на це, в той же день нами було подано заяву в поліцію про спробу певних осіб, зокрема і голови РДА Ярослава Лагути, зімітувати громадські слухання", — заявила активістка.

Також Гмирянська назвала наклепом слова представників ініціативної групи, які звинуватили її та її прихильників в участі "у нелегальному проекті для викачування грошей з міського бюджету" і "віджиманні" земельних ділянок у легального бізнесу". Гмирянська також спростовує слова опонентів про те, що вона має відношення до «Автомайдану» і прихильно ставиться до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

"Стверджується, що озеро зараз є смітником. Подекуди на березі сміття трапляється, і це вина орендаря земельної ділянки, адже стежити за її санітарним станом — саме його обов'язок протягом останніх 16 років. Разом з тим береги і охоронювана законом (зокрема, водним і Земельним кодексом України) прибережна смуга озера є чудовою зеленою оазою для нас, місцевих жителів, місцем, де можна зустріти унікальних для Києва птахів, зокрема і червонокнижних, і рослини, які охороняються міжнародними конвенціями, зокрема, Бернською. Саме тому нашою метою є створення заказника на Вирлиці, що раз і назавжди захистило б озеро і його екосистему від зазіхань забудовників, які заради власного збагачення готові знищувати природу нашої країни", — заявила Гмирянська.

За її словами, зараз в Київраді пройшли профільні комісії два проекти: оголошення заказником водної гладі озера площею 98 га і непродовження договору оренди на "земельну" ділянку площею 6,17 га (останні цифри: 0036), яка насправді є частиною озера .

"Із незрозумілих причин їх не вносять до порядку денного пленарних засідань. Також найближчим часом на комісіях буде розглядатися проект заказника" Вирлиця 2 "на ділянці: 0036, науково обгрунтований фахівцями Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. Ми співпрацюємо з багатьма вченими і юристами, створення заказника підтримує німецька природозахисна організація NABU (Nature and Biodiversity Conservation Union). Готуються і проекти по наступній, прилеглій до попередньої, земельній ділянці (останні цифри: 0034) площею 19,72 га, яка є частиною прибережної захисної смуги, і будь-яка забудова на якій буде кримінально караним порушенням чинного законодавства (обговорюється як заказник з робочою назвою "Вирлиця 3"). На закінчення відзначимо, що "Екопарк Вирлиця" — це робоча назва групи небайдужих людей (числом понад тисячу), перш за все жителів Дарницького району, які хочуть жити в комфортному місті, в якому пріоритетом є безпечне довкілля. Адже всі ми дихаємо одним повітрям! ", — підсумувала Гмирянська.

    Реклама на dsnews.ua