• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Як отримати допомогу від Червоного Хреста для ВПО: інструкція

У квітні 2022 року у Києві Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міністерство соціальної політики України підписали меморандум про взаєморозуміння, метою якого є надання фінансової підтримки незахищеним особам, що постраждали від війни в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Наразі організація не надає грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам у розмірі 2500 грн, передає "ДС" із посиланням на ICTV.

"Так, дійсно, наразі за підтримки Червоного Хреста України діє грошова допомога для населення у рамках державної програми Прихисток, якою передбачено виплати людям, які на безоплатних умовах розмістили у своїх житлових приміщеннях ВПО. Розмір виплат здійснюється згідно з тарифом 14,77 грн на 1 день за 1 ВПО (30,00 грн на 1 день за 1 ВПО у період жовтень-березень, тобто в осінньо-зимовий період)", – повідомили в організації.

Загальна сума компенсації визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день. Програма стартувала у квітні 2022 року та покриває всі регіони, окрім Луганської області та АР Крим.

Відповідно до Постанови КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, орендарями житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх домівках ВПО.

"Особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, вносять відомості щодо таких приміщень, доступних для безоплатного розміщення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до вебресурсу Прихисток або подають таку інформацію до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації", – зазначають в Червоному Хресті.

На підставі поданих відомостей виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, районні в м. Києві держадміністрації, відповідні військові адміністрації формують перелік житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО у відповідній адміністративно-територіальній громаді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua