• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Зеленський з дружиною провели українських паралімпійців в Токіо

Президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою взяв участь в церемонії проводів збірної України на XVI літні Паралімпійські ігри в Токіо

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"Для мене й для моєї дружини бути тут – це честь. Ви – наша гордість і слава, нашого спорту, нашої країни України, нашої волі й духу. І кожен з вас є прикладом незламності та необмежених можливостей", — сказав Зеленський.

Володимир Зеленський зазначив, що за всі роки на літніх і зимових іграх паралімпійська збірна України отримала 374 медалі, і висловив упевненість, що після Паралімпіади в Токіо їх буде більше 400. Глава держави також звернув увагу на символічність дати початку Паралімпіади — 24 серпня, день 30 -й річниці незалежності України.

«Незалежно від результату, я вважаю, що всі ви – вже чемпіони, вже переможці. І всі ці 30 років ви є одними з тих, хто підживлює нашу незалежність і надихає нашу країну ніколи не здаватися. Тож я вам дуже вдячний, як і кожен українець. І я вірю, що ви вкотре підтвердите це в найближчі два тижні в Японії», — зазначив він.

Президент підкреслив, що українська влада — уряд, місцеве керівництво і профільні відомства — має якомога швидше вирішити питання професійної літньої бази для українських паралімпійців, яка "ніколи не повинна мати жодних проблем з фінансуванням".

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич зазначив, що 26% національної паралімпійської збірної України — це спортсмени, які брали участь в спартакіадах серед дітей з інвалідністю «Повір у себе», а 57% плавців-паралімпійців, які змагатимуться в Токіо, вийшли з дитячо-юнацького спорту в системі профільного міністерства.

"Це результат роботи нашої системи фізичної культури та спорту людей з інвалідністю, яка працює завдяки спільним зусиллям Національного комітету спорту інвалідів і Міністерства молоді та спорту України", — сказав він.

Чемпіонка та призер Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро 2016 року з легкої атлетики Лейла Аджаметова зазначила, що незважаючи на труднощі, викликані пандемією COVID-19, паралімпійці обʼєднані прагненням до спортивних перемог України.

Під час церемонії проводів чемпіон Олімпійських ігор в Токіо Жан Беленюк передав Державний прапор України прапороносцям національної паралімпійської збірної — багаторазовим чемпіонам з плавання Єлизаветі Мерешко і Віктору Смирнову.

president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua
president.gov.ua

XVI літні Паралімпійські ігри пройдуть в Токіо 24 серпня — 6 вересня.

Нагадаємо, на Олімпійських іграх-2020 на Токіо українські олімпійці отримали 19 нагород, в тому числі одну "золоту" медаль. Україна зайняла 44 місце в підсумковому медальному заліку і 16 місце за загальною кількістю медалей. Суддя міжнародної категорії AIBA (3 зірки) з України Павло Василинчук визнаний кращим суддею Олімпіади-2020.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що українська національна команда успішно виступила на літніх Олімпійських іграх в Токіо, з огляду на труднощі, повʼязані з пандемією коронавірусу.

Очолила остаточний медальний залік Олімпіади-2020 збірна США, яка в останній день Олімпійських ігор в Токіо завоювала дві золоті медалі і зуміла випередити Китай.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua