• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Земан-тест для Європи і російські втрати по Гиркину

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Новий президент ПАРЄ

Сьогодні з третьої спроби таки обрали керівника Парламентської асамблеї Ради Європи, крісло якого залишалося вакантним після подав у відставку Педро Аграмунта з-за його "токсичних" зв'язків із Кремлем. Щоправда, як відзначають українські блогери, переміг не той кандидат, якого підтримувала Україна. Адже наша делегація виступала за представника Литви Эмануелиса Зингериса, але він отримав в ПАРЄ 84 голоси, а от його конкурентка - депутат парламенту Кіпру Стелла Кириакидес - заручилася підтримкою 132-х членів асамблеї. Втім, і Зінгеріс, і Кириакидес є представниками групи правоцентристів з Європейської народної партії, крім того, кіпріотка пробуде президентом ПАРЄ лише до січня 2018 року, коли в Страсбурзі відкриється нова сесія.

Земан-тест для Європи

Минає страсбурзький день більше запам'ятався українському информпространству аж ніяк не виборами глави ПАРЄ, а черговим скандальним заявою президента Чехії Мілоша Земана. Цей відверто проросійський політик назвав путінську анексію українського Криму "завершеною справою", запропонував вирішити питання за допомогою компенсації Україні "або в фінансовій формі, або нафтою і газом" і, в іншому випадку, навіть почав погрожувати делегатам ПАРЄ якоїсь "європейською війною". Само собою, найбільш політкоректні найменування Земана після цього українцями і в ЗМІ, і в соцмережах - щось на кшталт "продажний алкаш" або "кремлівський фрік". Хоча цей персонаж завжди відзначався надмірною лояльністю до Путіна і запускав за його вказівкою всілякі пробні кулі в ЄС, наприклад, спочатку виступаючи проти всіляких антиросійських санкцій і навіть закликаючи забезпечити вступ Росії в Євросоюз. "Це черговий тест для Європи, Земан-тест", - підбили підсумок у гарячих дискусіях деякі інтернет-коментатори, висловивши впевненість, що і на цей раз він закінчитися безрезультатно для Москви.

Відмова екс-акціонерів ЮКОСа від $50 млрд.

"Сьогодні в Кремлі все ж радісно відкриють пляшки французького шампанського", - у такому дусі коментують українські інтернет-користувачі несподівану відмову колишніх акціонерів ЮКОСа від позовних вимог до Росії у Франції. Таким чином, Ходорковський і ко вирішили піти назад в юридичній війні з офіційною Москвою, хоча ще в липні 2014 року третейський суд в Гаазі задовольнив їхній позов і зобов'язав Росію виплатити екс-власника ЮКОСа аж $50 млрд. Інших подробиць нової "світової" Ходорковського з Путіним поки немає, але цілком очевидно, що одним російським опозиціонером стало менше.

Реклама на dsnews.ua

Російські втрати по Гиркину

А ось ще один напад зрадофилии у виконанні іншого нібито путінського критика - ФСБ-терориста у відставці Гиркина (Стрєлкова) - "зробив день" багатьом українським соцсетевым завсідникам. Причому на цей раз слова Гиркина про великі втрати російських військових у Сирії досить схожі на правду. Посилаючись на свої джерела в ПВК "Вагнер", він стверджує, що за останні два тижні на сирійському фронті вбито як мінімум 20 "офіційних військових" з Росії, а неофіційних, тобто законтрактованих ПВК - в три рази більше. А загальні втрати "російського гарматного м'яса" у Сирії за два останніх роки доповнив ще один російський імперіаліст-блогер під ніком Ель Мюрид - за його оцінками, вони становлять до 3 тис. тільки загиблими.

МВФ-прогноз для світової економіки

Свіжий глобальний прогноз від Міжнародного валютного фонду для глобальної економіки також не пройшов повз увагу українського сегменту Інтернету. Так, загалом МВФ прогнозує зростання ВВП в світі в поточному році на 3,6%, а в наступному році майже стільки ж - 3,7%. Серед головних лідерів залишається китайська економіка, яка в 2017-му зросте на 6,8% і в 2018-му на 6,5%. На її тлі успіхи ВВП і США, і ЄС набагато скромніше - в обох випадках близько +2% і в цьому, і в наступному році. Нарешті, найменш активно розвиватиметься економіка Японії, опустившись з теперішніх 1,5% до 0,7% в 2018-м.

    Реклама на dsnews.ua