• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Журналісти припустили, що Гогілашвілі з дружиною живуть в одному маєтку з очільником ГУР Будановим

Звільнений із посади заступника голови МВС Олександр Гогілашвілі та його дружина Марія Левченко, ймовірно, мешкають в одному маєтку з очільником Головного управління розвідки Міноборони Кирилом Будановим у селі Хотів Київської області

Олександр Гогілашвілі
Олександр Гогілашвілі / Liga.net
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні "Дружочки" журналістів проєкту "Слідство.Інфо", передає "ДС".

Журналісти впродовж кількох місяців неодноразово бачили, як із території маєтку, де мешкає Гогілашвілі з дружиною, виїжджав чорний Volvo на номерах прикриття (несправжні номери, які не дозволяють визначити власника машини) у супроводі Nissan також із номерами прикриття.

Перед виїздом Volvo територію обстежували кінологи із собакою. При цьому автомобілі, на яких приїздили кінологи, були з автопарку СБУ.

Той самий кортеж і з тими ж номерами прикриття журналісти побачили на в'їзді до Головного управління розвідки Міноборони на Рибальському острові.

Вивчивши сторінки Гогілашвілі та Левченко у соцмережах, журналісти з'ясували, що ті дружать ыз дружиною Кирила Буданова Маріанною Будановою. При цьому сам Гогілашвілі викладав спільні фото з Будановим, зроблені у серпні 2021 року. Таким чином, журналісти припустили, що охоронюваною особою, яка їздить у зазначеному кортежі, ймовірно, є саме Кирило Буданов.

При цьому журналісти нагадали, що Гогілашвілі мав і, можливо, досі має громадянство РФ. За даними розслідувачів, закордонний паспорт громадянина РФ Гогілашвілі отримав у 2012 році, а термін дії документа спливає в 2022 році. Журналісти не виявили в російських реєстрах підтвердження, що Гогілашвілі вийшов із громадянства РФ чи здав паспорт. На офіційний запит "Слідства.Інфо" та під час спроб поспілкуватися з ним телефоном Гогілашвілі також не надав інформації щодо можливої наявності в нього громадянства держави-агресора.

Крім того, журналісти перевірили декларації Марії Левченко і не знайшли жодних свідчень її офіційного працевлаштування в Офісі президента — фінансові надходження у її декларації були лише у вигляді зарплати від "95 кварталу". При цьому сам Зеленський неодноразово підтверджував, що Левченко працює його особистою помічницею.

За даними журналістів, власницею зазначеного маєтку є Діана Стрілковська — ексдружина В'ячеслава Стрілковського. Розслідувачі зазначають, що їхні компанії фігурували в кримінальних провадженнях, які стосувалися податкових схем.

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі вчинив скандал після того, як його авто зупинили на блокопосту. Пізніше він перепросив за "надмірну емоційність". Однак його все одно звільнили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua