• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Мінфін Німеччини планує збільшити допомогу Україні до 15 млрд євро, — ЗМІ

Німеччина може в рази збільшити військову допомогу Україні — із трьох до 15 млрд євро. З таким проханням Мінфін ФРН звернувся до бундестагу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у конфіденційному листі Мінфіну ФРН на адресу бундестагу, передає "ДС" з посиланням на Der Spiegel.

За даними видання, парламентський держсекретар міністра фінансів ФРН Флоріан Тонкар (Florian Toncar) сформулював в електронному листі до комітету бундестагу з бюджетних питань прохання про збільшення фінансування статей бюджету, з яких виділяють кошти на допомогу Україні. 

Згідно з документом, запланована в поточному році сума в 2,2 млрд євро на "модернізацію держав-партнерів у сфері безпеки, оборони та стабілізації" має бути збільшена до 5,4 млрд євро.

Ще 8,8 млрд євро найближчими роками мають бути спрямовані на "асигнування за зобов'язаннями", додають у виданні. Таким чином, Міноборони ФРН змогло б укладати договори в межах цієї суми. Наразі в бюджеті Німеччини на цю статтю витрат передбачено 1 млрд євро, вказує видання.

У своєму листі Тонкар, згідно з Der Spiegel, обґрунтовує необхідність виділення додаткових коштів таким чином: "Через високі матеріальні втрати українських збройних сил необхідні нові поставки матеріалів". 

"Для сталого оснащення збройних сил України відповідно до їхніх потреб необхідно негайно укласти численні контракти на закупівлі, які також обґрунтовують платіжні зобов'язання на майбутні бюджетні роки", — також ідеться в документі.

Як писала "ДС", 27 березня стало відомо, що Німеччина передала Україні 18 важких бойових танків "Leopard 2" та 40 БМП "Marder".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua