• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Чотири правила побудови успішного бренду в Україні

У 2013 р. компанія Moneyveo запустила перший сервіс онлайн-кредитування в Україні. З цього моменту почався розвиток нової ніші на фінансовому ринку

Максим Параска
Максим Параска
Реклама на dsnews.ua

У 2021 р. сектор налічує майже сотню гравців, а Moneyveo все так само утримує в ньому лідерство і залишається головним двигуном його розвитку. Комерційний директор компанії Максим Параска вивів чотири основні правила побудови успішного бренду в Україні.

Перше правило: сильний бренд повинен забезпечуватися гарним продуктом.

Можна розвивати бренд і на основі продукту, який не потрібен людям. Але щоб у вас купували, одного тільки імені недостатньо. Ні бренд, ні продукт у такому випадку на ринку довго не затримаються.

"Якщо говорити про Moneyveo, то наш сервіс дозволяє користувачам оформляти кредити 24/7 повністю онлайн за 8 хвилин і отримувати до 30 000 грн прямо на карту. При цьому, щоб взяти кредит, клієнту достатньо мати під рукою паспорт, ІПН і смартфон з виходом в інтернет. Така швидкість і зручність стали можливими завдяки системі скорингу нашої власної розробки. Він автоматично аналізує анкетні дані клієнтів і приймає рішення про видачу кредитів без участі співробітників компанії. Це основа того, що наш продукт зручний і затребуваний серед клієнтів", — говорить Максим Параска.

Друге правило: потрібно знати свого клієнта — його болі, потреби і бажання.

Для цього Moneyveo щорічно проводить багато різних досліджень: NPS (індекс прихильності споживачів і готовності користуватися і рекомендувати товар/бренд/компанію), роботу з фокус-групами, нейротестування потенційної та поточної цільової аудиторії тощо. "Наші клієнти важливі для нас. Ми постійно вивчаємо рівень задоволеності процесом обслуговування, організованим у сервісі. Аналізуємо, чи є він для користувача максимально простим, зрозумілим і зручним. Завдяки економетричних досліджень ми розуміємо, яка віддача приходить від вкладень у рекламу: наприклад, скільки клієнтів нам дав вихід ролика на радіо і ТБ. Нейромаркетингові дослідження допомагають нам з'ясувати, чи знаходить те, що ми робимо, відгук у цільової аудиторії. ми йдемо від потреби клієнта до розуміння, як цю потребу задовольнити", — пояснює Максим.

Варто відзначити, що якщо в інших європейських країнах компанії широко практикують дослідження своїх ринків, то в Україні це поки в новинку. У Moneyveo вже зрозуміли важливість всебічного вивчення свого клієнта і обставин, в яких йому можуть знадобитися додаткові кошти. Компанія прийшла до висновку, що краще витратити розумну суму на дослідження, ніж втратити мільйони, задавши для свого бізнесу неправильний напрямок.

Реклама на dsnews.ua

Третє правило успішної побудови бренду — комунікаційна підтримка.

В умовах рекламного клаттера бренд потребує "гучного" голосу і нестандартних проявів. Маркетингова команда Moneyveo підтвердила це власним досвідом. Раніше сервіси онлайн-кредитування говорили тільки про болі клієнтів і пропонували їм фінансову допомогу. Але три роки тому все змінилося. Бренд Moneyveo звернувся до людей з кардинально іншим посилом. Він показав, що додаткові кошти — це ще й можливість втілити мрії, насолоджуватися життям тут і зараз, відчуваючи себе справжнім Красавою. Новий підхід в першу чергу проявився в рекламних кампаніях, які отримали високі оцінки експертів і вірусність серед ЦА.

У Moneyveo розуміють важливість присутності не тільки в медіа, а й там, де клієнти проводять багато часу, — у соціальних мережах, YouTube, Viber і навіть у TikTok. Компанія використовує всі можливі канали спілкування з користувачами. Це допомагає спілкуватися з ними в їх звичному середовищі, оперативно реагувати на мінливі тренди, а також своєчасно інформувати клієнтів про свої продукти, послуги та акції.

Четверте правило: професійна команда, яка будує сильний бренд.

Маркетингова команда компанії вже три роки поспіль займає перші місця в рейтингу Всеукраїнської рекламної коаліції.

За підсумками найпрестижнішого в світі конкурсу в галузі маркетингових комунікацій Effie Awards Ukraine, створені в цей період рекламні кампанії Moneyveo отримали відразу кілька почесних нагород. У 2018 р. — бронзу, в 2019 р. — срібло в категорії "Банківські, фінансові та страхові послуги" (у тому ж році команду маркетингу компанії визнали найкращою в Україні). Комерційний директор Moneyveo Максим Параска неодноразово брав участь у професійному журі EFFIE. У 2020 р. разом з ним у ролі експерта також виступив керівник відділу бренд-менеджменту компанії Тарас Кучерявий. А Максим навіть увійшов у зоряну дев'ятку Effie Grand Jury. Moneyveo в тому ж році отримала бронзу в категорії "Фінанси". А в конкурсі FinAwards 2021 комерційний директор компанії був удостоєний срібла в номінації "Кращий керівник маркетингу" і "Вибір журі".

Дотримання перерахованих правил дозволило Moneyveo утримувати першість на ринку. Сьогодні її прямими конкурентами в Україні є близько 100 компаній, які видають онлайн-кредити. До переліку варто додати і інших гравців фінансового ринку — банки. У той же час голос компанії звучить досить голосно, щоб виділятися серед інших гравців фінансового сектора країни.

Першість Moneyveo підтверджують і авторитетні премії, які щорічно завойовує компанія: "Бренд року", "Зірка якості", "Українська народна премія".

Успішні інноваційні компанії — серед них і Moneyveo, — які рухаються в ногу з технологіями, постійно розвиваються і зростають, є стабільними платниками податків і міцною опорою для економіки країни. Так, за вісім років роботи Moneyveo видала кредитів на 25 млрд грн і заплатила сотні мільйонів гривень податків. Компанія і далі планує розширювати свою продуктову лінійку і підвищувати лояльність клієнтів, пропонуючи їм обслуговування найвищого рівня.

    Реклама на dsnews.ua