• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Експерт розкритикував нові умови харчових тендерів від ДОТ, очолюваного Жумаділовим

Правозахисник Олександр Аронець вважає, що теперішні вимоги до постачальників, хоч і є діаметрально протилежними попереднім, проте ще гірші 

Реклама на dsnews.ua

Реформа харчування для ЗСУ, яку довірили новоствореному "Державному оператору тилу" на чолі з Арсеном Жумаділовим, призвела до формування драконівських умов тендерів на закупівлі харчування для ЗСУ. Нові експерименти очільника ДОТ призведуть до чергової втрати бюджетних коштів та зриву у постачанні їжі для армії, повідомив правозахисник, волонтер Олександр Аронець.

Він нагадав, що перші тендери ДОТ були виписані таким чином, що ніхто з чинних постачальників не відповідав новим умовам. І навпаки – відповідали майже всі великі ритейлери.

В учасників вимагали мати 25 складів в одній області, касові апарати, довідки про дезінфекцію та дератизацію складів за минулий рік тощо. Натомість умови тим, хто цим вимогам відповідав, пропонувалися казкові.

Утім завершилось тим, що ритейлери, під яких Жумаділов будував "тендерний рай", не ризикнули прийти на конкурс, і торги не відбулись.

"Тепер всі дискримінаційні вимоги, за які ДОТ і його придворний медіапул кістьми лягали – скасовуються. Натомість вводяться абсолютно драконівські умови для постачальників", – каже експерт.

Якщо для ритейлерів була передоплата та відсутність штрафів, то зараз – відстрочка та штраф більш як 50% вартості товару за день прострочки. "Їхала машина, зламалася. На тобі штраф у 50% відсотків. Ясно, що покарання неадекватне, і його будуть обходити – хабарями. Мабуть, на це і розрахунок", — зазначає Аронець. 

 Також ДОТ Жумаділова передбачає штраф до 20% за відсутність у постачальника реєстрації податкової накладної. Тобто постачальників хочуть штрафувати за дії податкової. Якщо перевірка ДОТ не змогла потрапити на склад (або вирішила, що не може) – штраф 1% від суми контракту.

 Це може бути помста за невдалу спробу завести своїх гравців або підготовкою до вичищення ринку, вважає правозахисник.

 "У цій ситуації щиро дивує зухвалість і безкарність очільника ДОТ. Який чомусь вирішив, що система постачання армії – це його вотчина, власність, у якій він, як у тому анекдоті, може проводити експерименти, а після катастрофи скаже: "Шкода, в мене було ще так багато ідей!", – додає Аронець.

Екскомандувач Аеромобільних військ України, полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Іван Якубець вважає, що треба повернути закупівлі для ЗСУ в Міноборони і налагодити контроль. Тим паче, що в Міноборони існує цілий профільний департамент з 1 тис. осіб.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua