• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Інновації "Київстару". Як вони змінили Україну

24 роки з 30 років незалежності нашої країни оператор "Київстар" надає послуги стільникового зв'язку і доступу в інтернет, займається цифровизацією України та розвитком нових технологій зв'язку

Вишка Київстару
Реклама на dsnews.ua

Бути платником податків №1 на телеком-ринку — це не тільки гордість, це ще й відповідальність: перед акціонерами, перед клієнтами, перед державою і перед колегами по галузі зв'язку. За 24 роки роботи в Україні "Київстар" перерахував до держбюджету понад 70 млрд грн податків і зборів. А сюди можна додати ще багато таких "№1" — за обсягами інвестицій в телекомунікації, по площі покриття і середньої швидкості мобільного інтернету, за кількістю базових станцій (в тому числі і з підтримкою зв'язку LTE) і за кількістю 4G-абонентів.

Справді, вам доведеться чимало поїздити, щоб знайти людину, яка живе там, де немає зв'язку від "Київстару". Мережа оператора охоплює всі великі та малі міста і села України, головні національні й регіональні траси. А мережа 4G доступна для 89% населення країни.

Сьогодні багато хто вже і забув, що до 2018 року Україна була єдиною країною в Європі і однією з небагатьох країн світу, жителі якої не мали доступу до мобільного зв'язку стандарту 4G. Це означає, в Україні не розвивалися мобільні цифрові сервіси, для яких була потрібна висока швидкість передачі даних. Багато в чому розвиток нових технологій, особливо в сільській місцевості, став можливим завдяки мобільному оператору "Київстар". Компанія добровільно передала державі частину радіочастотного ресурсу, який раніше придбала на конкурсах. Це дозволило телеком-регулятору перерозподілити дефіцитні частоти між іншими мобільними операторами, а жителі України отримали зв'язок 4G.

"Київстар" розвиває такі напрямки, як Big Data, індустріальний IoТ, хмарні технології, мобільні фінансові послуги та рішення в області E-Health, конвергентні послуги на базі мобільної, фіксованої передачі даних і телебачення. Завдяки стратегічному партнерству з великими IT-гравцями, такими як Microsoft, компанія впевнено трансформується від традиційного мобільного оператора до оператора Діджитал-рішень.

Націленість "Київстару" на розвиток технології 4G об'єдналася з його інвестиційними можливостями. За 24 роки роботи в Україні компанія інвестувала понад $5 млрд, і сьогодні вона продовжує будувати мережі зв'язку та розвивати нові технології. Сьогодні "Київстар" інвестує 46% всіх капітальних витрат телеком-ринку нашої країни.

У 2020 р. капітальні витрати "Київстару" разом з платою за ліцензії (6,4 млрд грн) склали 1,3% від обсягу всіх капітальних інвестицій в Україну. Тільки лише за перше півріччя 2021-го компанія інвестувала в розвиток нових технологій зв'язку понад 2,5 млрд грн, що дозволило істотно збільшити територію, охоплену мережами 4G. Сьогодні на порядку денному оператора — прискорення будівництва покриття 4G для основних міжнародних автомагістралей на території нашої країни.

При цьому важливо розуміти: вартість мобільного зв'язку в Україні — одна з найнижчих в світі і найнижча в Європі. Те, що в таких умовах "Київстар" не тільки інвестує значні кошти в розвиток передових технологій, а й фінансує різні соціальні програми, — приклад відповідального менеджменту.

Реклама на dsnews.ua

Про соціальні програми компанії варто сказати окремо. За час Covid-19 "Київстар" направив на реалізацію соціальних та благодійних ініціатив близько 80 млн грн. У числі зробленого за ці гроші — закупівля захисних костюмів, апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів для лікарень в різних містах України; реалізація ряду соціальних і освітніх проектів — для дітей, молоді та людей похилого віку.

    Реклама на dsnews.ua