• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

L'oréal: сталий розвиток як спосіб змінювати світ

Концепція програми сталого розвитку L'oréal до 2030 р. — це відповідальність нового типу. Вона містить в собі не тільки локальну КСВ в країнах, де компанія веде бізнес, але і вплив на загальносвітові виклики, що стоять перед всім людством

Реклама на dsnews.ua

"Як бути тією зміною, яку ти хочеш бачити в світі" — так коротко, перефразовуючи Махатму Ганді, можна охарактеризувати нову програму сталого розвитку компанії L'oréal з прийнятими до 2030 р. зобов'язаннями. На даний момент L'oréal Україна вже чотири роки успішно реалізує безкоштовну програму «Краса для всіх», що навчає перукарському мистецтву, програму «Для Жінок в Науці», покликану відзначити видатних жінок-вчених, скорочує викиди вуглекислого газу, сортує офісне сміття, а також допомагає медикам, літнім особам і особливо потребуючим у запобіганні поширення COVID-19, безкоштовно надаючи спиртові гелі для санітарної обробки рук.

Бути лідером сьогодні означає не тільки бути першим і кращим, але також впливати і задавати тренди для інших, служити прикладом. Сучасне лідерство в бізнесі неможливо без лідерства морального і етичного.

В цьому році, як ніколи, і бізнесу, і лідерам країн, і всім громадянам стало очевидно, наскільки ми всі пов'язані і наскільки крихка ця рівновага.

Цілі та вимірні результати: від локальних до загальносвітових

У відповідь на загальносвітовий виклик у L'oréal Україна діє План солідарності, спрямований на підтримку місцевого співтовариства в умовах поширення коронавіруса COVID-19. План включає в себе підтримку як безпосередньо медиків: спиртовими гелями для санітарної обробки рук, наборами косметики для сухої шкіри, що пов'язано з постійним використанням санитайзеров, так і працівників аптек, продовольчих магазинів, літніх людей в будинках престарілих і жінок, постраждалих від насильства.

У L'oréal до такої стратегії прийшли давно, і результати компанії за попередні кілька років говорять самі за себе. Програма сталого розвитку L'oréal «Ділячись красою з усіма» стартувала ще в 2013 р. Її горизонтом планування цілей були 2020 р. і чотири напрями дій: інновації, відповідальне виробництво, відповідальне споживання, використання економічних результатів компанії на благо своїх співробітників, постачальників і населення країн, де знаходяться філії компанії.

Багато цілей, що реалізовуються в програмі сталого розвитку L'oréal, збігаються з цілями, затвердженими країнами-учасницями ООН у 2015 р. в розрізі сталого розвитку (14 цілей із 17). Звітність за програмою сталого розвитку L'oréal «Ділячись красою з усіма» публікуються щорічно у відкритому доступі, де можна побачити, що майже всі цілі були досягнуті набагато раніше терміну, а багато — перевиконані: наприклад, скорочення викидів СО2 на одиницю продукції в середньому склало -77% починаючи з 2005 р., що перевищило цільовий показник 2020-го, який становив -60%.

Реклама на dsnews.ua

У 2019 р. Група L'oreal отримала найвищу оцінку «Три А» в рейтингу від CDP завдяки результатам, досягнутим у вирішенні всього спектру екологічних проблем: вплив на кліматичні зміни, безпечний стан водних ресурсів та запобігання вирубки лісів. У 2019 р. більш як 8400 компаній, на частку яких припадає понад 50% світових активів, через CDP розкрили інформацію про свій вплив на навколишнє середовище. Серед цих 8400 компаній вищий бал «А» за всіма трьома вказаними показниками отримали лише шість компаній, в їх числі L'oréal, що стала при цьому єдиною, отримала оцінку «Три А» в четвертий раз поспіль. CDP (Carbon Disclosure Project) — це міжнародна неприбуткова організація, яка щорічно проводить незалежну оцінку компаній в питанні прозорості ведення бізнесу з точки зору сталого розвитку. Щорічний рейтинг CDP вважається «золотим стандартом» оцінки інформаційної відкритості компаній в питанні впливу на навколишнє середовище.

Виклик з майбутнього прийнятий: як мислити в масштабах планети

Нова програма сталого розвитку «L'oréal в інтересах майбутнього» (L'oréal for the future) до 2030 р. ще глобальніша у своєму баченні і закликає до мислення в планетарних масштабах з відсиланням до науково обґрунтованих прогнозів. Одне з ключових зобов'язань компанії до 2025 р. — зробити всі свої об'єкти вуглецево-нейтральним, а до 2030-го 100% води, задіяної у виробництві, буде очищатися і використовуватися повторно. Але інновації торкнуться не тільки виробництва. Серед цілей L'oréal — зменшення використання споживачем води на 25% на одиницю продукції, а також скорочення на 50% викиду вуглецю при її доставці. 100% упаковок продукції до 2025 р. стануть або придатні до переробки, або біорозкладаними. Всі амбітні цілі програми можна поділити на три напрямки.

Розширюючи екосистему свого бізнесу. У новій концепції розглядається кожен вироблений продукт і його вплив на всю планету, так само як і враховується внесок кожного, задіяного в ланцюжку: від співробітників компанії до споживачів продукції, постачальників і просто жителів територій, де компанія веде діяльність. L'oréal вводить своє маркування для соціальної та екологічної оцінки товару, беручи на себе зобов'язання залучити всіх своїх партнерів і постачальників у стійку економіку.

Наукова основа «планетарних меж». Компанія виробляє власну трансформацію з урахуванням «планетарних меж», які були визначені в 2009 р. Стокгольмським центром з питань виживання: збереження біорізноманіття, зміни клімату, запасу прісної води, землекористування, руйнування озонового шару, фосфорні та азотні добрива, синтез нових матеріалів, підкислення океану (так, навіть на цю величезну екосистему зараз відбувається вплив, що приводить до зміни pH морської води).

Найгірше справи у землян йдуть з генетичним біорізноманіттям видів (тут кордони вже досягли червоної зони), використанням фосфорних і азотних добрив, у небезпечній зоні знаходяться землекористування та зміна клімату. Ці питання потребують вирішення найближчим часом для виживання людства.

Рішення поточних проблем як заклик до суспільства. Трансформація бізнес-моделі включає конкретні кроки по вирішенню найбільш гострих екологічних і соціальних проблем. 100 млн євро Група компаній L'oréal виділяє на регенерацію екосистем, а також 50 млн для фонду підтримки соціально незахищених жінок, адже саме вони в першу чергу стануть вразливі перед змінами екосистем, мають соціальні та економічні наслідки.

Косметична індустрія — одна з найвпливовіших у світі, а L'oréal на сьогодні є флагманом. Тому в компанії необхідність бути інноватором в трансформаціях бізнес-моделі в напрямку сталого розвитку розглядають як частину відповідальності лідера, надихаючу на зміни й інших, щоб наступні покоління могли жити у світі, який буде як мінімум не гірше сьогоднішнього.

    Реклама на dsnews.ua