• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Сергій Сінченко: Незважаючи на виклики і складнощі 2020 року, Moneyveo здійснила успішну експансію на азіатський ринок

Операційний директор Moneyveo про те, як автоматизація бізнесу дозволяє компанії розвиватися всупереч карантину, чому їй вдалося перейти на віддалену роботу без втрати ефективності і які нові продукти будуть затребувані в цьому році

Сергій Сінченко
Сергій Сінченко
Реклама на dsnews.ua

- Які електронні сервіси або власні напрацювання в області цифрових технологій допоможуть компаніям при переході на віддалений формат? Розкажіть на прикладі Moneyveo.

- Віддалену роботу ми частково впровадили ще в 2017 році. Уже тоді кожен співробітник компанії міг працювати дистанційно кілька разів на місяць. Це дало нам можливість заздалегідь, тобто ще до карантину, налагодити ефективну координацію з командою, вибудувати інформаційну безпеку і налаштувати бізнес-процеси.

Ми завчасно перейшли на електронний документообіг, запустили процесний офіс — контрольно-координаційний орган, який синхронізує і координує активності різних підрозділів, повʼязаних з управлінням бізнес-процесами. За останній рік автоматизували більше 70 бізнес-процесів, які охоплюють найрізноманітніші галузі: обробка вхідних електронних і паперових звернень, HR-процеси, індивідуальні плани розвитку співробітників і ін.

Варто зазначити, що в 2018 році ми посилили інформаційну безпеку: реалізували зберігання даних в хмарі, шифрування інформації, двофакторную аутентифікацію. Всі необхідні заходи до моменту карантину у нас були впроваджені. Тому компанія перейшла на віддалений режим роботи день в день, без будь-якого порушення процесів.

Сьогодні команда Moneyveo працює в основному віддалено. Через це немає сенсу фіксувати робоче місце в офісі за кожною людиною. Але коли виникає потреба попрацювати в офісі, співробітник може забронювати собі робочий стіл через корпоративну онлайн-систему за допомогою програми Sharing Desk. Наявність такої опції, що дозволяє вибирати, працювати з дому або в офісі, на відміну від тотальної віддаленої роботи, підвищує продуктивність, зменшує вигоряння і підтримує командний дух.

- Які процеси в компанії були автоматизовані за останній рік? Які процеси ще важливо цифровізувати?

- Базово, на даний момент ми автоматизували практично всі процеси — як для співробітників, так і для клієнтів.

Реклама на dsnews.ua

На 2021 рік стратегія нашої компанії — досягти * пʼятого, найвищого рівня зрілості в процесах — зробити процеси, що проактивно поліпшуються. Для цього ми провели автоматизацію процесів, в тому числі в системі BPMS, яка відображає абсолютно всі показники — швидкість, якість, споживані ресурси, а також потенціал їх поліпшення.

Крім цього, в 2020 році запустили навчальну програму, яка заснована на Lean- мисленні — ефективної концепції менеджменту, яка передбачає максимальну орієнтацію на інтереси клієнтів при мінімізації витрат. Всі власники бізнес-процесів тепер матимуть результативний унікальний інструментарій для постійного поліпшення. А поєднання цих елементів дасть реальну ефективність в цифровізації. Це наша мета на 2021 рік.

- Як плануєте зміцнювати свої лідерські позиції на ринку і які плани на цей рік?

- Минулий рік був для нас дуже плідним і, незважаючи на пандемію, розвиток компанії не зупинялося. Ми переконалися, що наша стратегія — "Діджитал-360" або повна цифровізація — правильна і дієва. Скорингова модель Moneyveo повністю автоматизована і побудована на технології штучного інтелекту і машинного навчання. За рахунок цього в 2020 році ми змогли поліпшити динаміку повернення кредитів і зменшити частку проблемної заборгованості. Компанія не тільки адаптувалася під нові умови, але ще змогла — завдяки гнучкості і системі, що навчається — поліпшити свій кредитний портфель.

Ми випустили додаток для миттєвих кредитів Veomini. Цей сервіс розрахований на молодих людей, які "живуть" в смартфоні і яким потрібні невеликі суми на закриття мінімальних потреб. При створенні програми концентрувалися на спрощенні всього customer journey — шляху клієнта. Зараз Veomini дозволяє взяти перший кредит всього за 5 хвилин (разом із заповненням анкети).

Незважаючи на виклики і складнощі 2020 року, компанія здійснила успішну експансію на азіатський ринок — запустила кредитування у Вʼєтнамі. А в наших планах на цей рік — наповнювати Moneyveo новими кредитними продуктами.

  

* існує 5 моделей зрілості процесів, які вперше були описані Філіпом Кросбі в його книзі "Quality is Free".

    Реклама на dsnews.ua