• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Дивись у майбутнє. Як створити онлайн-кінотеатр і озвучити фільми українською

На розробку онлайн-кінотеатру SWEET.TV у його творців пішло п'ять років. Тепер це сервіс, де зібрані 260 телеканалів і кінозал на 10 тис. фільмів, мультиків і серіалів

Реклама на dsnews.ua

Ідея створити національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV народилася ще на початку 2010-х. Тоді у керівництва компанії вже був успішний регіональний проєкт у сфері інтернет-технологій, який став ключовим гравцем у Маріуполі. Подальший розвиток побачили в технології OTT, яка дозволяла доставляти користувачеві телебачення через інтернет.

Якраз тоді телевізори, комп'ютери і смартфони значно подешевшали і стали доступнішими, а в світі стала зростати популярність ОТТ-сервісів, які дозволяли доставляти користувачеві телебачення через інтернет без прив'язки до мережі локального інтернет-провайдера.

Проведені тоді дослідження користувачів онлайн-кінотеатрів показали, що 76% жителів великих міст вже дивилися фільми онлайн хоча б один раз у тиждень, і лише 19% з них тоді платили за це. Ніша онлайн-кінотеатрів в Україні тільки починала формуватися, і це був океан нових можливостей для підприємливих людей.

І вже після п'яти років розробок в 2017 р. на ринку з'явився онлайн-кінотеатр SWEET.TV. Зараз цей сервіс — найкращий український онлайн-кінотеатр, і це звання підтверджено нагородою на Telecom Awards 2021.

На платформі сервісу представлені понад 260 телеканалів та абонентам доступний великий кінозал без реклами — понад 10 тис. фільмів, мультфільмів і серіалів без додаткових оплат.

SWEET.TV — самий технологічний український сервіс: він доступний на телевізорах, смартфонах, Smart-приставках, планшетах, ноутбуках і Xbox. Інтерфейс додатків — один з найбільш дружніх та інтуїтивно зрозумілих на українському ринку. При цьому сервіс використовує технологію, яка адаптує якість зображення під швидкість інтернету.

SWEET.TV — перший український онлайн-кінотеатр, який уклав прямі контракти з провідними світовими кіностудіями — Disney, Paramount, Universal, Sony та іншими — саме для демонстрації фільмів на території України, а не для СНД. Це відкрило для компанії можливість реалізувати "Hollywood українською" — проєкт, в якому SWEET.TV за свої власні кошти створює україномовний дубляж і озвучку для фільмів, мультфільмів і серіалів, у яких раніше їх не було.

Реклама на dsnews.ua

Всього за рік існування проєкту україномовну доріжку отримали понад 180 фільмів, мультфільмів і серіалів, а також 829 трейлерів. Всього ж на українську мову було переозвучено майже 19 тис. хвилин контенту.

І цей проєкт знайшов свого користувача — фільми, серіали і мультфільми українською подивилися 1,2 млн користувачів сервісу.

У компанії є й інші проєкти, які дають можливість пишатися своєю країною і її досягненнями, — SWEET.TV став офіційним партнером Національного олімпійського комітету України, і абоненти не тільки змогли подивитися виступи олімпійської збірної України на Олімпіаді в Токіо в зручний для себе час, але і порадіти її перемогам. Повернувшись додому, українські спортсмени говорили, що відчували підтримку глядачів, які дивилися трансляції їхніх виступів.

Також SWEET.TV приєдналася до проєкту агентства "Доступне Кіно", в рамках якого створюються якісні, легальні й доступні фільми українською для незрячих глядачів. За приблизними підрахунками, сьогодні близько мільйона українців живуть з порушеннями зору або слуху, і для них дуже важливі доступні для перегляду формати кіно.

Є у компанії і ініціативи, які спрямовані на дітей, — за її підтримки був надрукований масовий тираж першої дитячої книги Віктора Андрієнка "Легенди Чарівнолісся", і її екземпляри вже відправлені в районні бібліотеки, дитячі будинки та інтернати.

    Реклама на dsnews.ua