• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вийти за рамки. Навіщо фармакологічна компанія прийшла в стартап-акселератор?

Інноваційний розвиток може бути різним. Можна «вирощувати» ідеї всередині компанії, але розумно також шукати проривні рішення за її межами.

Для цього якнайкраще підходить акселеративний хаб. Таким шляхом йде компанія «Фармак»

Реклама на dsnews.ua

Український виробник лікарських засобів «Фармак» — сучасна компанія, що постійно розвивається і шукає інноваційні рішення, які дадуть нові можливості для розвитку. Щоб бути успішними на фармацевтичному ринку, потрібно мати хороший науковий потенціал. У випадку з «Фармак» це 150 вчених, з яких 42 кандидати наук і п'ять докторів наук, а дослідження розроблених ліків проводяться в європейських і американських лабораторіях. Розвиток найціннішого активу — інтелектуального — вимагає чималих інвестицій. За останні п'ять років вкладення в науково-технічний комплекс і дослідницьку діяльність склали 3,4 млрд грн; щорічно на дослідження і наукові розробки йде більш $15 млн. Більш того, інвестиції в розробки і розвиток планується нарощувати: в 2020-му вони складуть вже $40 млн.

Коли працюєш у такій наукомісткій і високотехнологічній сфері, як фармація, регулярно потрібно виводити пошук інноваційних рішень на новий рівень, розширювати свій кругозір і залучати, в тому числі з боку команди, неординарно мислячих людей. Саме з цією метою компанія запустила програму співпраці з акселераційним хабом Sector X. Завдання такого співробітництва — знайти і підтримати цікаві стартапи, тобто молодих підприємців, інноваційні проєкти в сфері медтех (медичних технологій).

У компанії розуміють, що їх експертиза в цьому напрямку дозволяє знайти щось цікаве як для основного бізнесу, так і, можливо, супутні теми, які будуть цікаві їй у майбутньому.

Фармвиробник уперше реалізовує подібний зовнішній проєкт у сфері медтеха і тому привернув Sector X як надійного партнера, здатного допомогти знайти «ті самі» стартапи, розгледіти проєкти з перспективою росту.

Фармакологічна компанія "Фармак" робить тести
Для росту і розвитку потрібно бути на хвилі, розуміти як основні тренди розвитку інновацій, так і мати доступ до молодих «неорганізованих» мізків, які часто видають нестандартні рішення, ідеї

На сьогоднішній день представники компанії переглянули більше 30 стартапів, які так чи інакше були пов'язані з медичними технологіями. Поки зупинили свою увагу на двох командах, в які плануються інвестиції.

Перша команда розробляє платформу, яка допомагає лікарям комунікувати з пацієнтами, давати рекомендації, зворотний зв'язок і т. д.

Реклама на dsnews.ua

Друга команда запропонувала проєкт, пов'язаний з виробництвом гаджетів, які будуть допомагати людям при різного роду травмах.

«Поки не йдеться про те, що ці проєкти будуть вбудовані в основний бізнес фірми «Фармак» або під них будуть створені якісь нові підрозділи компанії, — сказав нам менеджер з управління проєктами АТ «Фармак» Юрій Сиротюк. — Ми готові інвестувати в зростання цих стартапів, брати участь в їх розвитку до рівня успішного бізнесу».

«Це тільки початок, будуть і інші стартапи. Для нас цікаві напрямки на стику просунутої експрес-діагностики, цифрової медицини, інтерактивної залученості пацієнта, які дозволяють діагностувати і прогнозувати можливі проблеми зі здоров'ям, — говорить менеджер з управління проєктами АТ «Фармак» Сергій Брижицький. — А якщо вони виявлені, то за допомогою біомедичних і обчислювальних технологій визначати причини і рекомендувати рішення виявлених проблем».

За словами Юрія Сиротюка, нові проєкти також виникають всередині компанії. Це можуть бути будь-які ідеї, їх називають «внутрішніми стартами». Як мінімум один такий проєкт вже запущений. Ще один зараз на стадії узгодження.

    Реклама на dsnews.ua