• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Залізний бренд. Чому українській металургії потрібні нові виробництва і університет

Продукція Групи компаній "Метінвест" відома по всьому світу. А для подальшого розвитку вона створює нові виробництва і готує висококваліфіковані кадри

Реклама на dsnews.ua

Група компаній "Метінвест" бере свій початок у 2006 році, коли для централізованого управління підприємствами металургії Групи СКМ була створена компанія "Метінвест Холдинг". Сьогодні в структуру Групи входять підприємства в Україні, Європі та США, а також мережа продажів по всьому світу.

За 15 років продукція "Метінвесту" стала затребуваною практично у всіх куточках світу. В українській столиці її метал використовувався для реконструкції Національного спорткомплексу "Олімпійський" перед проведенням футбольного чемпіонату Євро-2012. 6 тис. т стали від комбінату "Азовсталь" пішли на будівництво Дарницького залізнично-автомобільного моста. З українського металу побудована сонячна електростанція на Львівщині потужністю 72 МВт, чого вистачить для забезпечення електрикою близько 8 тис. квартир.

Якість українського металу оцінили і зарубіжні клієнти, які купували його для спорудження складних і високотехнологічних об'єктів: він використовувався для будівництва 310-метрового хмарочоса The Shard в Лондоні і будівлі нью-йоркського комплексу Hudson Yards, при спорудженні корпусу сучасного круїзного лайнера Carnival Vista, який може прийняти на борт близько 4 тис. пасажирів, і навіть для ремонту шлюзових воріт Панамського каналу.

Але щоб рости і розвиватися, потрібно пропонувати все нові види товарів. Тому "Метінвест" планує побудувати на ММК ім. Ілліча сучасний цех по виробництву холоднокатаного прокату з лініями по нанесенню цинкових, алюмоцинкових і полімерних покриттів. Цей проект стане наймасштабнішим для компанії на найближчі п'ять років — інвестиції в його реалізацію склали понад $1 млрд, а обладнання поставить лідер технологій для металургії Danieli Group. Завдяки проекту потужності комбінату з виробництва холоднокатаної продукції складуть 1,6 млн т в рік, і Група зможе запропонувати своїм клієнтам преміальні сегменти прокату з покриттям.

Проект матиме і серйозний ефект для всієї економіки країни. Адже сьогодні в Україні випускається мізерна частка якісного прокату з полімерним покриттям і хорошого оцинкованого прокату, хоча такий метал як раз і потрібен для підприємств машинобудування та виробників побутової техніки. Зокрема, в Україні досі так і не створено сучасний автомобілебудівний завод через відсутність якісного прокату для виробництва кузовів. Тому в Групі планують, що покупцями нової продукції стануть якраз українські підприємства, і тільки частина буде експортована.

Але на цьому "Метінвест" не збирається зупинятися — в планах на 2028-2035 рр. закладено створення нового електроплавильного виробництва сталі із застосуванням технології прямого відновлення заліза (DRI). Обсяг інвестицій в цей проект потужністю 5 млн т стали в рік оцінюється як мінімум в $3,5 млрд.

Однак будь-яке, навіть найбільш передове виробництво вимагає кваліфікованих кадрів. Тому Група створила перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет "Метінвест Політехніка", який буде готувати широкий спектр спеціальностей — від фахівців з матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, хімічних технологій та інженерії до економістів і екологів. Перший набір двохсот студентів бакалаврату планується вже у 2022 р.

Реклама на dsnews.ua

Будівля університету і гуртожиток для студентів будуть побудовані за дизайн-проекту нідерландського бюро MASA Architects відомого архітектора Хірокі Мацуури. Університетське містечко буде зведене зі сталі "Метінвесту".

    Реклама на dsnews.ua