• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Афганістан все ще є основним союзником США поза НАТО: що планує Білий дім

Президент Джо Байден заявив, що офіційно скасує статус Афганістану як основного союзника поза НАТО

Таліби
Таліби / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Байден повідомив у листі до спікера Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі, повідомляє "ДС".

Зазначимо, що у 2012 році Штати назвали Афганістан основним союзником, який не входить до НАТО, що відкрило шлях для двох країн для підтримки оборонних та економічних відносин.

На відміну від союзників США по НАТО, пов'язаних один з одним пактом про спільну оборону, Афганістан як союзник, що не є членом НАТО, не має гарантій взаємного захисту. Він має право отримання кредитів, і навіть є місцем зберігання запасів військових резервів, що належать США.

Крім того, приватні компанії з цієї країни можуть брати участь у торгах за контрактами на технічне обслуговування, ремонт чи капітальний ремонт військової техніки США за кордоном.

Статус союзника дав Афганістану право на отримання військової підготовки та допомоги, включаючи прискорений продаж та оренду військової техніки навіть після того, як війська НАТО залишили країну.

За даними Державного департаменту, з анулюванням статусу Афганістану США матимуть 18 основних союзників, які не входять до НАТО. Це Аргентина, Австралія, Бахрейн, Бразилія, Колумбія, Єгипет, Ізраїль, Японія, Йорданія, Кувейт, Марокко, Нова Зеландія, Пакистан, Філіппіни, Катар, Південна Корея, Таїланд та Туніс.

Як писала "ДС", в Афганістані Міністерство із заохочення чесноти та запобігання вад, створене після повернення до влади руху "Талібан", заборонило жінкам подорожувати без супроводу на відстань понад 72 кілометри.

В Афганістані після захоплення влади талібами у серпні 2021 року роботу до кінця року втратили понад 500 тис. осіб. Найбільше від безробіття постраждали жінки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua