• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Американець, який штурмував Капітолій, ховається від СБУ в Білорусі

Проти громадянина США Евана Ньюмана порушено кримінальну справу за участь у штурмі Капітолію. Він просить у Білорусі притулку від українських спецслужб

Американець, який штурмував Капітолій, попросив захисту Лукашенка;
Американець, який штурмував Капітолій, попросив захисту Лукашенка;
Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося в етері телеканалу "Білорусь-1", передає "ДС".

На батьківщині у каліфорнійця залишилося двоє дітей, він займався виробництвом сумок.

За словами Евана, проти нього було порушено шість кримінальних справ у США, і за порадою адвоката він вилетів до Європи, де ховався спочатку в Італії та Швейцарії, а потім 4 місяці мешкав в Україні.

Американець стверджує, що СБУ цікавилася ним в Україні і тому він вирішив переховуватись у Білорусі та шукати політичного притулку від переслідувань українських спецслужб там.

15 серпня Ньюмана було затримано білоруськими прикордонниками після незаконного перетину кордону.

За даними ЗМІ, Ньюман підозрюється в нападі, опорі або перешкоджанні правоохоронним органам під час цивільних заворушень, а також у насильницькому вторгненні та незаконних діях у Капітолії.

Нагадаємо, спроба захопити Капітолій відбулася у Вашингтоні 6 січня 2021 року. Прихильники експрезидента США Дональда Трампа, який програв вибори Джо Байдену, намагалися штурмувати Капітолій та зірвати спільне засідання Конгресу. Еван Ньюман був заснятий на камеру як один із учасників штурму.

Як писала "ДС", колишній президент США Дональд Трамп 18 жовтня подав позов до Окружного суду округу Колумбія проти спеціального комітету Палати представників, який розслідує штурм Капітолію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua