• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Байден підписав акт, що захищає одностатеві шлюби у США

Президент США Джо Байден 13 грудня підписав схвалений Конгресом "Акт про повагу шлюбу", яким узаконюються одностатеві союзи

Одностатеві шлюби
Байден підписав акт, що захищає одностатеві шлюби / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Сьогодні – чудовий день! День, коли Америка робить найважливіший крок у напрямку рівності, свободи та справедливості не лише для декого, але для всіх", – заявив Байден під час церемонії підписання документа.

Раніше законопроєкт був схвалений значною більшістю голосів в обох палатах Конгресу.

Документ зобов’язує будь-який штат США визнавати одностатеві шлюби, укладені в інших штатах, навіть якщо сам штат таких союзів не визнає. Крім того, не можна буде відкидати шлюби з інших штатів з расових чи етнічних причин.

У 2015 році Верховний суд США вирішив, що право американців вступати в одностатеві шлюби захищене конституцією. Однак законодавчо це право не було закріплене і, як вважали ініціатори цього закону, існувала ймовірність того, що консервативна більшість Верховного суду може переглянути рішення 2015 року.

Як писала "ДС", у відповідь на петицію президент України Володимир Зеленський доручив уряду розглянути питання легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи із затвердження та забезпечення прав та свобод людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua