• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Байден пообіцяв за необхідності додаткові війська країнам НАТО, — президент Естонії

Президент США Джо Байден пообіцяв за необхідності перекидати до країн НАТО додаткові війська

Байден пообіцяв за необхідності перекидати до країн НАТО додаткові війська
Байден пообіцяв за необхідності перекидати до країн НАТО додаткові війська / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив президент Естонії Алар Каріс, передає "ДС"з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Байден пообіцяв таку підтримку під час телефонної розмови з очільниками держав східного крила НАТО.

"Байден наголосив, що з його телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним було важко зрозуміти, які насправді плани у Росії. Важливо було показати, що за кожним кроком є крок у відповідь. Байден також наголосив: є важелі економічні, фінансові, за необхідності — військові. За потреби до країн НАТО будуть перекинуті додаткові війська, а куди їх дислокувати — це рішення країн НАТО", — сказав Каріс.

Відповідаючи на запитання, чи можна припускати, що додаткові війська будуть перекинуті на східний фланг НАТО, Каріс зазначив: "Я зрозумів із розмови, що коли виникне потреба, це буде зроблено. Але сьогодні, завтра чи через місяць — у телефонній розмові про це, зрозуміло, не йшлося".

"Послання Байдена східним країнам НАТО було зрозумілим: усі рішення щодо безпеки ухвалюються разом, і немає такого, що є східне крило, західне крило, південне крило і північне крило — рішення ухвалюються всім Альянсом. Це стосується і теми України", — додав Каріс.

"Байден наголосив, що його священний обов'язок — п'ята стаття статуту НАТО. Він повторив це декілька разів", — сказав президент Естонії.

Відповідно до цієї статті статуту, збройний напад на одну або декілька країн-членів НАТО розглядатиметься як напад на Альянс загалом, і в цьому випадку країнам буде надано допомогу, зокрема військову.

Як писала "ДС", Джо Байден закликав країни "Бухарестської дев'ятки" до "стримування, оборони та діалогу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua