• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Білий дім не дає Україні американські РСЗВ, бо все ще боїться Кремля, - ЗМІ

Білий дім не поспішає надавати Україні американські дальнобійні реактивні системи залпового вогню, у тому числі через побоювання, що Кремль розцінить це як надмірну ескалацію

Американська РСЗВ;
Американська РСЗВ;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

За даними видання Київ просить про більш точні і потужні американські системи не перший місяць і переконує, що такі РСЗВ критично необхідні для того, щоб збільшити перевагу в артилерійських дуелях у боях на сході. 

Джерела ЗМІ повідомляють, що у Білому домі нібито побоюються Кремля — той може розцінити надання такої зброї як зумисну ескалацію, оскільки американські РСЗВ більш дальнобійні та з більшою руйнівною силою, ніж радянські моделі, та ніж гаубиці. 

Втім, США вже без зайвого розголосу передали Україні РСЗВ радянських моделей, попросивши посприяти у цьому союзників, які все ще мають їх на озброєнні.

Один зі співрозмовників зазначив, що під час зустрічі на базі "Рамштайн", коли обговорювали координацію військової допомоги для України, питання нібито зрушилося, але потім знову процес загальмував.

Посадовець з Білого дому на умовах анонімності розповів, що Україна і США продовжують "активні дискусії" щодо РСЗВ, але навіть з тими масштабами фінансування, які Штати виділили на підтримку України, не все, про що просить Київ, можна передати швидко. 

"Нам доводиться приймати рішення, які системи озброєння дадуть найефективніший результат за свою вартість", — зазначив він. 

За його словами, адміністрація Байдена вирішила у першу чергу передати гаубиці M777, з міркувань, що їх та боєприпасів за ті самі гроші можна дати значно більше, ніж РСЗВ. 

M270, що виробляються для американської армії з 1983 року, можуть швидко випускати 12 ракет і швидко від’їхати на перезарядку до того, як моделі радянського зразка встигнуть прицілитися для відповіді. Залежно від типу боєприпасів, вони можуть вражати цілі на відстані в основному до 60 км, а з найбільш передовими — і понад сотню кілометрів.

За словами деяких співрозмовників, в адміністрації Байдена є думки про те, що якби Україні надали зброю більш дальнобійну за будь-що, що вже є у неї на озброєнні, це може підштовхнути Путіна на нову ескалацію, як застосування хімічної зброї чи іншої зброї масового ураження. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua