• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Білоруські військові воюють в Україні у складі російських ПВК, — розвідка

У різних регіонах Білорусі пройшли похорони військових, які воювали в Україні у складі російських приватних військових компаній

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони, повідомляє "ДС".

За даними ГУР, траурні заходи щодо загиблого солдата-контрактника пройшли в місті Мар'їна гірка Мінської області (базується 5 окрема бригада спеціального призначення). В Осиповичах Могилевської області (базується 51 змішана артилерійська група) ховали відставного офіцера та колишнього солдата-контрактника.

"Загалом участь у війні проти України непопулярна серед білоруських військових. У військових частинах не проводиться серйозної агітації чи пропагандистських заходів. Втім, відомо про випадки добровільного підписання контрактів з різними російськими ПВК. Основний мотив для цього – гроші… Але після низки похорон та звісток про "зниклих безвісти" кількість охочих випробувати долю зменшилась", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляла "ДС", позаштатний радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смирнов вважає малоймовірним варіант того, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко піде війною на Україну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua