• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Блінкен розповів про роль України у запровадженні санкцій проти агентів Кремля

США розробляли санкції проти нардепів від ОПЗЖ Тараса Козака та Олега Волошина, а також втікачів ексрегіоналів Володимира Олійника та Володимира Сівковича спільно з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Перед можливим новим вторгненням в Україну російські розвідслужби, в основному ФСБ – орган, який перебуває під санкціями США – вербує українських громадян на ключових посадах, щоб отримати доступ до конфіденційної інформації. ФСБ використовує цих чиновників, щоб створити нестабільність в Україні", — зазначив Блінкен.

Глава Держдепу наголосив, що Сполучені Штати "працюють у тісній координації з урядом України над виявленням, викриттям та покаранням цих суб’єктів, щоб перешкодити цим операціям впливу".

Нинішні санкції проти двох чинних нардепів Верховної Ради, а також двох колишніх українських чиновників, які зараз ховаються в Росії, є частиною зусиль США щодо переслідування та перешкоджання спроб РФ розхитати ситуацію в Україні.

"У 2020 році кремлівські чиновники запустили комплексну інформаційну операцію, спрямовану на часткове погіршення здатності Української держави функціонувати самостійно. Особи, проти яких сьогодні введені обмеження, відіграли ключову роль у цій кампанії", – наголошується у заяві Блінкена.

Глава Держдепу також нагадав, що кампанії впливу РФ націлені не лише проти України, а й проти США.

Як повідомляла "ДС", 20 січня Міністерство фінансів США запровадило персональні санкції проти народних депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Олега Волошина, а також проти колишнього народного депутата від Партії регіонів Володимира Олійника та колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича. Санкції запроваджено за шкідливі дії Росії за кордоном.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua