• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Боррель розповів, за яких умов Сирія повернеться до "нормального життя"

Керівний режим Сирії має нести відповідальність за невиконання вимог резолюції Ради Безпеки ООН, але Дамаск отримає відповідь на "правильні кроки"

Нове покоління сирійців знає лише війну, каже Жозеп Боррель
Нове покоління сирійців знає лише війну, каже Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Якщо він зробить кроки в правильному напрямку, ми відповімо. До того моменту ми будемо підтримувати тиск. Поки не почнеться політичний перехідний період, не буде скасування санкцій, не буде нормалізації і допомоги у відновленні", — сказав Боррель.

Коментуючи підсумки пʼятої Брюссельської конференції "Підтримка майбутнього Сирії і регіону", під час якої зібрали 5,3 млрд євро нових донорських внесків, головний дипломат ЄС закликав до "усунення корінних причин кризи".

"Нове покоління сирійців знає лише війну. Сирію неможливо відновити на тих засадах, які привели до її краху. Повернення тієї Сирії, яка була до 2011 року, це не варіант. Це знає навіть найближче оточення режиму. Це знають навіть Росія і Іран", — отметил він.

"Ми ніколи не повинні забувати, як все почалося. Рівно десять років тому, під час приливної хвилі арабської весни, прості сирійці мирно вийшли на вулиці, вимагаючи свободи, справедливості і економічних перспектив. Режим відповів украй жорстоким насильством, небаченим в інших частинах регіону. Ситуація переросла в смертельний конфлікт", — зазначив Боррель.

Боррель нагадав про масштаби конфлікту: понад 400 тис. сирійців загинули, понад 12 млн залишили свої домівки. На півночі Сирії сотні тисяч людей живуть у наметах, мільйони залишаються у вимушеній еміграції. Без політичного рішення біженці і переміщені особи не повернуться.

Інтереси європейців, за словами Борреля, полягають у тому, щоб Сирія стала на ноги і була стабільним сусідом Європи. За усієї складності відносин сирійці повинні сісти разом за стіл переговорів, озирнутися на причини війни і обʼєднатися навколо бачення майбутнього країни. Необхідні повернення біженців, справжній пошук зниклих безвісти, а також відповідальність за вчинені військові злочини і злочини проти людяності.

"ЄС продовжить дипломатичну взаємодію з усіма, хто має стосунок до сирійського конфлікту: ООН, США, Росією, Туреччиною, Іраном, арабськими країнами та іншими. Потрібен консенсус, який може покласти край війні. Паралельно, і це не менш важливо, ми продовжимо взаємодію з громадянським суспільством", — зазначив Боррель.

Як писала "ДС", керівники зовнішньополітичних відомств США, Великобританії, Франції, Італії переконані, що режим сирійського диктатора Башара Асада проведе майбутні президентські вибори в Сирії з порушеннями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua