• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Боснія висловила протест Чорногорії - її міністри поїхали на свято у Сербії, де вшановували Путіна

Заступник голови Ради міністрів Боснії і Герцеговини, міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Бісера Туркович направила лист протесту прем'єр-міністру Чорногорії та координатору МЗС Дрітану Абазовичу

Босния
Босния / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

У листі йдеться про присутність міністрів юстиції та фінансів Чорногорії Марко Ковача та Александра Дам'яновича на сепаратистському "Дні республіки" у Республіці Сербській, передає "ДС" із посиланням на CDM.

"Направляю протест уряду Чорногорії, дружньої і сусідньої країни. Рішенням Конституційного суду Боснії і Герцеговини 9 січня як День РС визнано неконституційним і дискримінаційним, а присутність державних чиновників завдає шкоди добросусідським відносинам між нашими країнами.

Відзначення 9 січня як Дня РС, згідно з рішенням Конституційного суду Боснії і Герцеговини, порушує Європейську конвенцію про захист прав людини та дискримінує представників складових націй Боснії і Герцеговини", — йдеться у листі.

Присутність міністрів з чинного уряду Чорногорії на відзначенні незаконного свята є актом неповаги до інституцій Боснії і Герцеговини, додають автори листа.

"Хочу нагадати, що 9 січня 1992 року відбувся напад на конституційний і правовий порядок Боснії і Герцеговини, прелюдія до агресії, етнічних чисток, масових злочинів і геноциду, які були засуджені міжнародними судами. Викликає здивування і той факт, що міністри уряду Чорногорії та країни-члена НАТО погодилися бути присутніми на церемонії вручення медалі Владіміру Путіну, президенту Російської Федерації, яка здійснює агресію проти України" — зазначили автори листа.

Як писала "ДС", міністр внутрішніх справ Косова Джелал Швечла заявив, що Сербія підпала під вплив Росії та навмисно піднімає рівень напруги в регіоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua