• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Боєприпаси зі складу в Чехії мали вибухнути в Болгарії

Вибухи на складі боєприпасів у Чехії в жовтні 2014 року, в яких підозрюють агентів спецслужб Росії, мали статися трохи пізніше і в Болгарії

Вибух у Врбетицях
Вибух у Врбетицях
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр внутрішніх справ Чехії, перший віцепремʼєр Ян Гамачек, інформує "ДС".

За його словами, боєприпаси планувалося підірвати пізніше, після перевезення в Болгарію. Як вважає слідство, це повʼязане з тим, що в їхній закупівлі брав участь болгарська торговець зброєю Еміліан Гебрев, який був отруєний у 2015 році, але вижив.

Боєприпаси, які зберігалися на складі у Врбетицях, могли призначатися для поставок в Україну або Сирію. "Вибухнуло те, що він (Гебрев, — прим. "ДС") уже купив і почав вивозити", — цитує слова Гамачека DW.

Нагадаємо, вибухи на складах боєприпасів у Врбетицях сталися 16 жовтня та 3 грудня 2014 року (унаслідок першого загинули двоє осіб). Відновлення пошкоджених обʼєктів завершилося тільки в жовтні минулого року. Завдані збитки оцінюються в сотні мільйонів крон.

У звʼязку з обґрунтованою підозрою в причетності до вибухів поліція Чехії заявила про розшук двох співробітників російського ГРУ, яких також підозрюють в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів у Великій Британії 2018 року. За даними чеських правоохоронців, чоловіки використовували російські паспорти на Олександра Петрова і Руслана Боширова, а згодом — паспорт Молдови на імʼя Миколи Попа і паспорт Таджикистану, виданий Руслану Табарову.

Як писала "ДС", 17 квітня уряд Чехії ухвалив рішення вислати з країни протягом 48 годин 18 співробітників посольства РФ, яких вважають агентами спецслужб СЗР і ГРУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua