• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Бразилія і Китай висунули умови для підтримки конференції щодо миру в Україні

Бразилія та Китай закликають до проведення міжнародної мирної конференції "за рівноправної участі всіх сторін" для обговорення пропозицій щодо деескалації російсько-української війни

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Китаю, передає "ДС".

У документі сформульовані шість пунктів, виконання яких, на думку Пекіна і Бразилії, дозволить вирішити "українську кризу", як у двох столицях називають розв’язану Росією повномасштабну війну проти України

У спільній заяві підкреслюється, що таку мирну конференцію треба організувати так, щоб її визнали як Росія, так і Україна.

"Китай і Бразилія підтримують міжнародну мирну конференцію, проведену в належний час, визнану як Росією, так і Україною, з рівноправною участю всіх сторін, а також чесним обговоренням усіх мирних планів", – йдеться в заяві.

Бразилія та Китай також закликають до розширення гуманітарної допомоги, уникнення нападів на цивільних осіб або цивільні об’єкти та засуджують потенційне використання зброї масового знищення у війні.

Як писала "ДС", 23 травня у Китаї назвали "очорненням" заяви міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса щодо постачання Росії летального озброєння, яке використовується проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua