• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Британські літаки "облітали" Німеччину - та заборонила використати своє небо для доставки допомоги Україні

Британські літаки з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини і слідувати більш довгим шляхом, бо ФРН не дозволила використовувати своє небо

Британські літаки "облітали" Німеччину;
Британські літаки "облітали" Німеччину;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні UK Defence Journal, передає "ДС".

"Два британських транспортних літаки C-17, що перевозили озброєння на Україну, були змушені облетіти повітряний простір Німеччини після того, як Німеччина відмовилася поставляти оборонне озброєння Україні", — пише видання.

Зазначимо, 17 січня в аеропорту Бориспіль здійснили посадку два транспортні літаки C-17a Globemaster III британських ВПС, які, імовірно, доставили легкі протитанкові оборонні системи.

Про заборону Німеччиною використання неба країни свідчить карта пересувань літаків — згідно неї, допомогу довелося постачати "в обхід" ФРН.

Нагадаємо, Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Окрім того, посолка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен пояснювала, що у Німеччині більшість людей дуже обережно ставиться до питання надання зброї у Східну Європу через історичне тло і виховання з ідеєю, що "німецької зброї тут ніколи не буде".

Водночас за останні дев'ять днів своєї роботи уряд колишньої канцлерки Німеччини Ангели Меркель схвалив постачання зброї на суму майже 5 мільярдів євро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua