• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Брутально просте броньоване авто: Австралія подарувала Україні практичні "бойові таксі"

20-тонний ALV з дизельним двигуном потужністю 350 кінських сил здатний перевозити щонайменше п'ять тонн вантажу. І то може бути не лише зброя

Бойове таксі
Бойове таксі
Реклама на dsnews.ua

Австралія подарувала Україні "справді дивні" на вигляд вантажівки для піхоти із вантажним відсіком замість пасажирського, котрий, утім може перевозити людей, інформує видання Forbes, пише "ДС".

"Країни, прагнучи підтримати українські військові зусилля, схильні віддавати будь-яку запасну військову техніку, яку вони мають, і вірять, що українці знайдуть їй застосування", — пише видання про австралійське надходження. Йдеться про вантажні машини ALV на базі бронетранспортерів М-113.

ALV — це модернізований БТР М-113 із вантажним відсіком замість пасажирського відсіку. По суті, гусенична платформа. Такі машини американської розробки широко використовуються вже протягом 60 років.

Вони можуть бути найдивнішими в українському арсеналі, який налічує тисячі машин усіх марок і моделей із багатьох інших країн. Модернізуючи класичний М-113 американської розробки, австралійці у рамках програми початку 2000-х років просто вирізали задню частину, залишивши "відкрите ліжко" позаду зрізаного відділення для екіпажу.

"У результаті вийшов брутально простий броньований вантажний автомобіль, який настільки ж універсальний, як і потворний", — пише Forbes.

20-тонний ALV з дизельним двигуном потужністю 350 кінських сил здатний перевозити щонайменше п'ять тонн вантажу. Або транспортувати військових. За свідченням Forbes – дає командирам взводів можливість перевозити більше солдатів на одній машині.

"БТР – це бойові таксі. Вони транспортують піхоту до краю поля бою, а потім висаджують її для бою пішки. У цій ролі дивак ALV має працювати просто чудово", — припускає оглядач видання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua