• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

За два місяці "Омікроном" може заразитися більше половини жителів Європи, — прогноз ВООЗ

За нинішніх темпів поширення коронавірусу в наступні шість-вісім тижнів COVID-штамом можуть заразитися понад 50% населення Європи

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге із посиланням на дані Інституту медико-санітарних вимірювань та оцінок (IHME), передає "ДС" із посиланням на Twitter-сторінку організації.

За словами Клюге, "Омікрон" вже виявлено у 50 із 53 країн Європи та Центральної Азії. Він додав, що зараз Омікрон-штам поширюється на схід до країн з нижчим рівнем вакцинації населення.

Клюге зазначив, що показники смертності залишаються найвищими у країнах із низьким рівнем вакцинації. Також на тлі поширення "Омікрону" спостерігається зростання кількості госпіталізацій із COVID-19, додав він.

"Дані, зібрані за останні тижні, підтверджують, що "Омікрон" має високий рівень заразності, оскільки мутації, які він містить, дозволяють вірусу легше прикріплюватися до клітин людини, і він може заразити навіть тих, хто раніше був інфікований або вакцинований", — сказав Клюге.

Як повідомляла "ДС", наприкінці листопада 2021 року в Південній Африці та Ботсвані було виявлено новий штам коронавірусу B.1.1.529. Згодом новий варіант COVID-19 отримав назву "Омікрон".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua