• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Чи збільшилася загроза від російської військової авіації: оцінка британської розвідки

Активність війська РФ у повітрі нині приблизно відповідає середньодобовій нормі, що спостерігається з літа 2022 року

Авіація РФ
Активність війська РФ у повітрі нині приблизно відповідає середньодобовій нормі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, кількість російських бойових літаків, задіяних у війні проти України, останнім часом не змінилася. Водночас кількість бойових вильотів за останній тиждень збільшилася. Загалом активність росіян у повітрі нині приблизно відповідає середньодобовій нормі, що спостерігається з літа 2022 року.

За даними британської розвідки, в цілому російська авіація, як і раніше, значно відстає і стримується високою загрозою з боку української ППО і розосередженим базуванням через загрозу ударів по російських аеродромах.

"Російські бойові літаки діють майже виключно над територією, що утримується Росією, що не дозволяє їм ефективно виконувати свою ключову ударну роль", — зазначають у Міноборони.

За його даними, Повітряно-космічні сили РФ, ймовірно, зберегли практично недоторканим парк з приблизно 1500 бойових літаків з екіпажем, незважаючи на втрату понад 130 одиниць з початку вторгнення.

"Однак малоймовірно, що ПКС нині готуються до різкого розширення повітряної кампанії, оскільки за нинішніх умов бою вони, ймовірно, зазнали б неприйнятних втрат літаків", — зазначають у міністерстві.

Як писала "ДС", посольство Росії у Великій Британії пригрозило відповіддю у разі постачання Лондоном винищувачів до України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua