• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Чому Кремль "повісив" на губернаторів безпеку регіонів: пояснення британської розвідки

Кремль залучає регіональних чиновників до "розробки заходів безпеки" в регіонах РФ, щоб відвернути увагу громадян від дій керівництва країни

Кремль у Москві
Кремль "повісив" на губернаторів безпеку регіонів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, 24 жовтня прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін заявив, що мер Москви Сергій Собянін координуватиме "розробку заходів безпеки" в російських регіонах. Це сталося після того, як президент РФ Володимир Путін видав указ про запровадження нового режиму рівнів бойової готовності.

"Цей захід, ймовірно, призведе до більш тісної інтеграції губернаторів регіонів у систему національної безпеки Росії. Це ще один захід з організації суспільства, оскільки війна РФ проти України, як і раніше, перебуває під тиском", — зазначають у міністерстві.

Посилаючись на дані британської розвідки, Міноборони припускає, що "більш активна участь регіональних чиновників, ймовірно, принаймні частково покликана відвернути увагу громадськості від національного керівництва".

Розвідники нагадують, що Кремль дотримувався аналогічного підходу під час пандемії COVID-19. Проте нині, найімовірніше, буде важче ізолювати російське суспільство від наслідків бойових дій в України.

Як писала "ДС", колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес вважає, що Сили оборони України зможуть відтіснити російських окупантів на лінію 23 лютого протягом двох місяців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua