• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Держдеп різко висловився щодо блокування РФ Керченської протоки

Сполучені Штати висловлюють серйозне занепокоєння у зв’язку з намірами Росії блокувати рух іноземних морських суден у Чорному морі, зокрема поблизу окупованого Криму й Керченської протоки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США, інформує "ДС".

"Росія неодноразово застосовувала агресивні дії проти українських суден та перешкоджала доступу до українських портів в Азовському морі, що мало негативний вплив на міжнародну торгівлю України", — йдеться в документі.

Нинішні дії РФ Держдеп оцінив як "чергову неспровоковану ескалацію поточної кампанії Москви, спрямовану на підрив та дестабілізацію України". При цьому в Держдепі вказують, що такий розвиток подій викликає особливе занепокоєння на тлі повідомлень про скупчення російських військ на кордоні України.

"Сполучені Штати підтверджують свою непохитну підтримку суверенітету й територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з її територіальними водами. США не визнають і ніколи не визнаватимуть заяви Росії про анексію Криму", — зазначається у заяві.

Водночас американське зовнішньополітичне відомство позитивно оцінило стримані дії України на тлі російських провокацій. "Ми закликаємо Росію покласти край переслідуванню суден у регіоні та припинити нарощування сил уздовж кордону України та в окупованому Криму", — наголосили у Державному департаменті.

Як писала "ДС", 15 квітня Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і суден інших країн. Своє рішення країна-агресор пояснила військовими навчаннями.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен раніше зізнався, що був приємно вражений консолідованою позицією всіх країн-членів НАТО, які "всі як один" засудили посилення агресії РФ проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua