• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Держдеп США пообіцяв контролювати використання "Північного потоку-2"

Державний департамент США заявив про незмінну позицію щодо будівництва російського газопроводу "Північного потоку-2" (Nord Stream 2) в обхід України

Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу повідомив речник Держдепу Нед Прайс, інформує "ДС".

За його словами, трубопровід загрожує енергетичній безпеці близьких партнерів США, включаючи Україну та держави східного флангу НАТО.

"Нашою метою у всьому цьому залишається забезпечення того, щоби Росія не могла використати енергію як інструмент примусу проти України чи ще кого-небудь у цьому регіоні. І саме ця позиція є причиною того, що навіть в останні тижні Сполучені Штати запровадили санкції щодо чотирьох російських організацій, що займаються санкціонованою діяльністю відповідно до нашого законодавства. Ми продовжимо ухвалювати відповідні заходи проти юридичних та фізичних осіб, аби продемонструвати наш постійний спротив цьому трубопроводу", – заявив Прайс.

Він також зазначив, що Сполучені Штати підтримують тісні відносини з Німеччиною, і "ці відносини надзвичайно важливі для них". "Знову ж таки, у кожній відомій мені розмові на високому рівні ми висловлювалися проти "Північного потоку-2". Ми будемо порушувати це питання і будемо обговорювати це не тільки з німцями, але й з українцями та іншими партнерами, як ми могли б гарантувати, що Росія не зможе використати енергетику як інструмент примусу проти України чи будь-якої іншої країни східного флангу НАТО", – наголосив речник Держдепу.

Зауважимо, що пізно ввечері 10 червня стало відомо про завершення компанією-оператором першої нитки газопроводу. Морські секції трубопроводу, укладені між Росією та Німеччиною, з’єднали. З 11 червня почнуться пусконалагоджувальні роботи для підготовки до заповнення газом.

Як писала "ДС", раніше Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкцій щодо компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США. Сенатори вважають таке рішення "помилковим".

Згодом прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua