• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Держдеп відповів на звинувачення Лукашенка про змову

США не причетні до змови проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Державного департаменту США, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Ми бачили повідомлення в державних ЗМІ Росії про ймовірну змову проти Олександра Лукашенка, а також його безпосередні твердження про це в ЗМІ. Будь-яке припущення про те, що уряд США стояло за цим або було залучено в спробу вбивства Лукашенка, є абсолютно помилковим", — стверджував він.

Коментуючи затримання адвоката Юрія Зенковича, що має подвійне громадянство США та Білорусі, представник Держдепу заявив, що Вашингтон готовий надати своєму громадянину консульську допомогу.

"Ми бачили повідомлення про затримане в Мінську громадянина США. Завжди, коли за кордоном затримують громадянина США, ми готові надати всі необхідні консульські послуги", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", в суботу, 17 квітня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що співробітники КДБ затримали членів груп, яким нібито було поставлено завдання викрасти його дітей і організувати вбивство самого Лукашенка. Причому замах, за його твердженням, було санкціоновано на рівні керівництва США, а це завдання було поставлене американським спецслужбам.

ФСБ Росії заявила, що спільно з КДБ Білорусі затримала двох білоруських громадян, які після консультацій зі США і Польщею планували на батьківщині військовий переворот із залученням "українських націоналістів".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua