• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Дуда пояснив заяву свого прем'єра про припинення постачань зброї Україні

Польща продовжить поставляти Україні озброєння за вже підписаними контрактами

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи заяву прем'єр-міністра Матреуша Моравецького про те, що Варшава припинила постачання Україні озброєння оскільки зараз країна сама переозброюється, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами Дуди, заяву польського прем'єра інтерпретували найгіршим чином.

"На мою думку, прем'єр-міністр просто сказав ось що: ми не збираємося передавати Україні нове озброєння, яке ми зараз купуємо у рамках модернізації польської армії", — уточнив президент.

Глава польської держави розповів, що ще кілька місяців тому обговорював з Моравецьким військові закупівлі для армії країни. Тоді було погоджено позицію, що Польща не може передавати нове озброєння, яке купує зараз у інших країн за мільярди доларів.

"Я сам буду першим, хто виступить проти передачі цього нового озброєння, яке ми зараз отримуємо з Південної Кореї чи США, наприклад нових Abrams, або комплектів Patriot, або HIMARS", — додав Дуда.

При цьому він уточнив, що його країна продовжить виконувати контракти, які Польща підписала з Україною раніше. У тому числі й ті, що стосуються постачання САУ Krab.

Як повідомляла "ДС", 20 вересня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща більше не постачає Україні озброєння, оскільки зараз країна сама переозброюється. В МЗС країни були здивовані цією заявою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua