• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Двом великим групам нелегалів вдалося прорватися на територію Польщі з Білорусі

Дві великі групи мігрантів прорвалися крізь огорожу до Польщі з Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні польського радіо "Білосток", передає "ДС".

За даними прикордонної служби, до Польщі в околицях населених пунктів Кринок і Біловежа проникло щонайменше кілька десятків груп іноземців.

Деяких вдалося повернутися за лінію кордону, решту шукає поліція.

Речниця Підляської прикордонної охорони майор Катажина Зданович повідомила, що в обох випадках мало місце насильницьке форсування загороджень.

"Водночас у натовпі мігрантів біля Кузниці спокійніше. На білоруській стороні перебуває щонайменше кілька сотень людей. За даними польських служб, сьогодні іммігранти отримали їжу від білорусів. В іноземців є намети та спальні мішки, а вечорами вони розпалюють багаття, щоб зігрітися. Їх також постійно охороняють білоруські служби", — повідомляє радіо.

Нагадаємо, вранці 8 листопада біля прикордонного переходу Брузги-Кузня М6 Гродно було помічено колону мігрантів, яка рухалася у бік кордону з Польщею. Її супроводжували озброєні співробітники прикордонного комітету Білорусі.

У Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність на кордоні із Білоруссю. Нині там чергують понад 12 тисяч солдатів.

Надвечір мігранти облаштували табір поряд із кордоном. У Польщі кажуть, що в безпосередній близькості від кордону може бути 2-3 тисячі осіб.

У МВС Білорусі заявили, що мігранти, які штурмували кордон із Польщею, не порушували законодавство.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що біженців, які намагалися порватись через кордон із ЄС, контролюють білоруські спецслужби.

У вівторок, 9 листопада, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним висловив "особливе занепокоєння" через стягування на кордон регулярних військ Польщі у зв'язку з міграційною кризою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua