• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Е-резидент для патріотів: чи сплачуватимуть тепер податки Шевченко, спортсмени та ІТ-фахівці

Минулої суботи в Україні набув чинності закон про е-резидентство, який має допомогти залучити нові податкові надходження до державної скарбниці. Згідно з документом, кожен, хто проживає за кордоном, тепер може вести легальний бізнес в Україні та навіть дистанційно відкривати банківські рахунки

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Як пояснили в Мінцифрі, після завершення тестування до України планується залучити близько 1 тис. "е-резидентів", передає "ДС" із посиланням на Дзеркало тижня.

"Очікуємо на надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проект повноцінно", – цитує Інтерфакс-Україна слова заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександра Борнякова.

НБУ, тим часом, вже надав право майбутнім електронним резидентам відкривати та закривати поточні рахунки в банках, з можливістю перераховувати залишок коштів з поточних рахунків в Україні на їхнє власне закордоном.

Видання пояснює, що таким чином працювати на благо української економіки отримали можливість усі, хто до ухвалення закону сплачував податки виключно своїм іноземним резиденціям.

"Скористатися ним за бажання можуть тепер, наприклад, і зіркові українські спортсмени, які живуть в інших країнах і часто є їх податковими резидентами. Наприклад, відомий український футболіст Андрій Шевченко, який є резидентом Англії і поповнює скарбницю лише Великої Британії, маючи при цьому навіть тимчасові обмеження на перебування в Україні, тепер може вести свою підприємницьку діяльність дистанційно і в нашій країні. З урахуванням його значних заробітків, лише один Шевченко може суттєво допомагати податками Україні, якщо, звичайно, матиме таке бажання", — пише "Дзеркало тижня".

Журналісти пояснюють, що аналогічно допомогти податками, за умови реєстрації в Україні, тепер зможуть і інші відомі особи, спортсмени, бізнесмени "та, звичайно ж, ІТ-фахівці".

Наголошується, що на останніх Мінцифри робить свою основну ставку, "прекрасно розуміючи, що ця сфера сьогодні продовжує свій активний розвиток та капіталізацію".

    Реклама на dsnews.ua