• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Експрем'єр Австралії таємно призначив себе главою п'яти міністерств та забув про це

Колишній прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон таємно призначив себе главою п'яти міністерств, коли обіймав посаду

Скотт Моррісон
Скотт Моррісон
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив його наступник Ентоні Албаніз, передає "ДС" із посиланням на The Guardian.

Під час пандемії з березня 2020 року до травня 2021 року Моррісон став міністром охорони здоров'я, фінансів, главою МВС, казначейства та Міністерства промисловості. Публічно його призначення не оголошувалися. Сам Моррісон вважає, що "діяв із найкращих спонукань в умовах кризи".

"Ризик, що міністри стануть непрацездатними, захворіють, потраплять до лікарні, не зможуть виконувати роботу в екстреній ситуації або навіть загинуть, був дуже великий", — пояснив причину своїх дій експрем'єр.

Моррісон визнав, що призначення на додаткові посади було зайвим. І повідомив, що забув про це, оскільки "було багато справ".

У судових документах йдеться, що Моррісон був "направлений і призначений генерал-губернатором" головою Міністерства промисловості та ресурсів у квітні 2021 року.

У свою чергу прессекретар генерал-губернатора Девіда Герлі підтвердив призначення. Він зазначив, що міністри часто керують відомствами, які відрізняються від їхньої основної діяльності. Такі призначення не вимагають церемонії складання присяги, зазначив представник Герлі.

При цьому міністри не знали, що ділять посаду із прем'єром. Так колишній глава МОЗ Грегор Хант проводив збори щодо боротьби з коронавірусом спільно з Моррісоном. Публіка не знала, що слухає одразу двох міністрів охорони здоров'я.

Як писала "ДС", 13 липня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликала уряди всіх країн повернути масковий режим, оскільки кількість смертей внаслідок коронавірусної інфекції продовжує зростати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua